Września - Volkswagen Poznań nagrodzony jako pierwszy i jedyny
czwartek, 08 grudnia 2016 18:25

 

Fabryka VWP we Wrześni jako jedyny na świecie motoryzacyjny ośrodek produkcyjny otrzymała prestiżowy złoty certyfikat Niemieckiego Stowarzyszenie Budownictwa Zrównoważonego (DGNB)
Pierwszy taki certyfikat dla fabryki samochodów w całym koncernie VW  18 miesięcy przygotowań do uzyskania certyfikatu

Nowo wybudowany Zakład VW Poznań we Wrześni, produkujący model Crafter, już od dziś może pochwalić się Złotym Certyfikatem Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego DGNB. Fabryka we Wrześni jako jedyny na świecie motoryzacyjny ośrodek produkcyjny, a jednocześnie jako pierwszy i jedyny w Polsce budynek, może pochwalić się tym wyróżnieniem.


Nowoczesne rozwiązania ekologiczne w naszej fabryce znajdują zastosowanie już od początku procesu produkcyjnego samochodu – podkreśla Ralf Nitzschke, szef Zakładu VW Crafter we Wrześni. – Jednak, żeby uzyskać certyfikat musieliśmy wykazać się również innymi działaniami, nie związanymi bezpośrednio z produkcją, jak na przykład dbałością o dialog sąsiedzki czy faktycznym wdrożeniem strategii CSR.
W bezpośredniej produkcji, w procesie budowy karoserii zastosowane zostały unikatowe technologie laserowe, niewykorzystywane wcześniej przy produkcji samochodów tej klasy. Procesy laserowe łączą dach z resztą konstrukcji auta i gwarantują ogromną precyzję wykonania i trwałość połączenia. Zastosowanie najnowszej generacji robotów wpływa pozytywnie na mniejsze zużycie energii przy zachowaniu najwyższych norm jakościowych.
Na etapie Lakierni wprowadzony został nowy proces lakierowania, który nie będzie wymagał używania ogromnych ilości wody, co zdecydowanie wpłynie nie tylko na spadek zużycia tego dobra, ale i na ilość generowanych przez fabrykę odpadów. Proces ten jest również energooszczędny. Dodatkowo przewidywane emisje lotnych związków organicznych będą ponad 40% niższe niż dopuszczalne w Polsce i Unii Europejskiej, co dokumentuje pomiar prowadzony i rejestrowany w odstępach kilkusekundowych na kominie lakierni.
Oszczędności wody zastosowano również w obszarze montażu, gdzie przy procesie
w kabinie zraszania, czyli kontroli szczelności pojazdu zużywa się do 75% wody mniej w porównaniu ze standardowym procesem.
Audytorzy Stowarzyszenia docenili jednak nie tylko procesy produkcyjne i budynki fabryki, ale także dbałość o relacje z interesariuszami i fakt, że na terenie fabryki Craftera znajdzie się wyłoniona w ramach konkursu rzeźba będąca miejscem spotkań dla pracowników, tereny zielone, miejsca odpoczynku, miejsca na odstawienie rowerów oraz tereny biologicznie czynne uwzględniające lokalne gatunki flory.
Certyfikat DGNB powstał w 2008 roku jako wynik konsultacji i kompromisów architektów, ekologów oraz przedstawicieli rynku nieruchomości i branży budowlanej. W chwili obecnej w DGNB zarejestrowano ponad 300 projektów, certyfikowano już ponad 280, a w fazie pre-certyfikacji znajduje się około 250 projektów, co daje łącznie ponad 850 projektów. Fabryka VW Crafter we Wrześni jest pierwszym i jedynym do tej pory obiektem wyróżnionym w Polsce.

Kontakt:
Dagmara Prystacka
Rzecznik Prasowy Volkswagen Poznań
Telefon +48 (61) 887 20 78
Mobile phone: +48 883 398 033
E- Mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl