Śrem: 1 000 zł i 20 pkt. karnych dla "pirata" drogowego
środa, 14 września 2011 18:18

Policjant śremskiej drogówki ukarał mandatem karnym w wysokości 1 000 zł i 20 pkt. karnymi 30 – letniego mieszkańca Wrocławia, który kierując pojazdem marki Ford Transit na skrzyżowaniu wyprzedzał trzy pojazdy przekraczając jednocześnie podwójną linię ciągłą. Następnie jechał z prędkością 167 km/h przy dozwolonej 90 km/h stwarzając zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.W minioną niedzielę, 11 września od godz. 12.00 policjant ruchu drogowego pełnił służbę na obwodnicy Śremu przy drodze wjazdowej do miejscowości Kawcze.

Około godz. 12.35 funkcjonariusz zauważył, że kierujący pojazdem marki Ford Transit na skrzyżowaniu wyprzedza trzy pojazdy przekraczając jednocześnie podwójną linię ciągłą. Policjant natychmiast ruszył w pościg za tym autem. Kierowca forda z uwagi na nadmierną prędkość, niesprzyjające warunki drogowe, bo dzień był wietrzny, oraz gabaryty auta nie mógł nad nim zapanować i jechał środkiem drogi. Był to maksymalnie długi i wysoki Ford Transit, który stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjant ujawnił też, iż kierowca ucieka z prędkością 167 km/h.

Ostatecznie kierujący fordem 30 – letni mieszkaniec Wrocławia zatrzymał się w rejonie przystanku autobusowego na drodze do Niesłabina. Mężczyzna był trzeźwy, został ukrarany mandatem karnym w wysokości 1 000 zł i 20 pkt. karnymi.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Śremie

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl