Poznań - szybciej z Wielkopolski do Wrocławia
środa, 29 marca 2017 10:27

Modernizacja linii E59, łączącej Wielkopolskę z Wrocławiem, obejmie ostatni 70 km odcinek z Czempinia do granicy województwa dolnośląskiego. Efektem będzie lepsza obsługa pasażerów na stacjach, krótszy czas podróży oraz wzrost poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Wiosną PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpiszą umowy z wykonawcami warte 1,5 mld zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kompleksowo przebudują 70 km trasy od Czempinia do granicy województwa wielkopolskiego. Prace obejmą 5 stacji: Rawicz, Bojanowo, Leszno, Stare Bojanowo i Kościan. Efektem będą bardziej komfortowe perony, wyposażone m.in. w nowe wiaty, ławki oraz lepsze oświetlenie. Podróżni skorzystają z nowej informacji głosowej i wizualnej. Stacje będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zwiększy wyposażenie 24 przejazdów kolejowo-drogowych w nowe urządzenia zabezpieczające – rogatki, sygnalizację świetlną, dźwiękową, a także w monitoring. Ponadto wybudowane będą 3 wiadukty drogowe w Pakówce, Lesznie i Klonówcu oraz 4 wiadukty kolejowe w Rawiczu i Kościanie. Sprawny przejazd pociągów zapewnią nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz nowoczesne Lokalne Centrum Sterowania w Lesznie.

Po nowych torach pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h. Skróci się czas przejazdu dla podróżnych najszybszych pociągów między Czempiniem a granicą woj. wielkopolskiego - o około 20 minut.

Już dziś, dzięki przebudowie odcinka od Wrocławia do granicy województwa, pociągi regionalne
i międzyregionalne jeżdżą szybciej. Po zakończeniu przebudowy linii Poznań – Wrocław czas przejazdu najszybszych pociągów między stolicami Wielkopolski i Dolnego Śląska skróci się do około 90 minut.

Projekt „Prace na linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław – Poznań, etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego – Czempiń” jest współfinansowany przez Unię Europejską
z Instrumentu „Łącząc Europę”. Koszt inwestycji to 1,5 mld zł, z czego 1,2 mld zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej.


Kontakt dla mediów:
Zbigniew Wolny
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. 600 084 749
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


,,Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska
nie odpowiada za ewentualne wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji”

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl