Bruksela - Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego
poniedziałek, 12 grudnia 2016 14:52

Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 10. edycji konkursu o Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego. Jest on skierowany do osób w wieku od 16 do 30 lat ze wszystkich państw członkowskich UE. Nagroda ma na celu poszerzanie wiedzy na tematy europejskie wśród młodych ludzi oraz ich zaangażowanie w projekty związane z integracją europejską. Organizowany od 2008 r. konkurs jest wspólną inicjatywą Parlamentu Europejskiego i Fundacji Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie.

Jakie projekty można zgłaszać?

Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego jest przyznawana za projekty, które:

propagują wzajemne zrozumienie na szczeblu europejskim i międzynarodowym,
budzą wspólne poczucie europejskiej tożsamości i integracji,
proponują wzorce postępowania młodym ludziom w Europie i dają praktyczne przykłady współżycia Europejczyków jako jednej wspólnoty.
Poprzedni laureaci nagrody otrzymali ją za takie projekty jak wymiana młodzieżowa, wydarzenia sportowe, artystyczne lub kulturalne bądź za projekty internetowe o wymiarze europejskim np. promujące kulturę zdrowego i zrównoważonego żywienia w całej Europie.

Do konkursu należy zgłaszać projekty, których realizacja już się rozpoczęła i zakończy się między 1 stycznia 2016 r. a 30 stycznia 2017 r. lub które nadal trwają.

Nagrody

Zwycięzcy konkursu – wybrani spośród 28 nominowanych przez narodowe jury w każdym państwie członkowskim – otrzymają nagrody pieniężne w wysokości:

pierwsze miejsce: 7 500 euro
drugie miejsce: 5 000 euro
trzecie miejsce: 2 500 euro
Ponadto trzej europejscy laureaci będą mogli zwiedzić siedzibę Parlamentu Europejskiego w Brukseli lub w Strasburgu. Jeden przedstawiciel każdego z 28 krajowych zwycięzców zostanie zaproszony na kilka dni do Akwizgranu, aby wziąć udział w uroczystościach wręczenia Europejskiej Nagrody dla Młodzieży oraz spotkać się z innymi młodymi ludźmi z całej Europy. Zwycięskie projekty będą także promowane przez Parlament Europejski i Fundację.

Jak i do kiedy aplikować?

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz online na stronie internetowej Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego. Zgłoszenia mogą być przygotowane w dowolnym języku urzędowym Unii Europejskiej, tj. również po polsku. Projekty można zgłaszać indywidualnie lub grupowo.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 stycznia 2017 r. Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 23 maja 2017 r. w Akwizgranie.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli na podstawie charlemagneyouthprize.eu

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl