Szreniawa - XIII JARMARK BOŻONARODZENIOWY
poniedziałek, 05 grudnia 2016 23:43

XIII JARMARK BOŻONARODZENIOWY
W niedzielę 18 grudnia br. w godzinach 10.00 – 16.00 na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się XIII Jarmark Bożonarodzeniowy. Cyklicznie impreza ma charakter handlowo-rekreacyjny. Nawiązuje ona do dziedzictwa kulturowego jarmarków i targów, które odbywały się dawniej w mniejszych i większych miastach przed ważnymi świętami.

Podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szreniawie tradycyjnie będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych i zakupić ich wyroby. Oprócz tego, nasi (szczególnie młodsi) goście będą mogli uczestniczyć w warsztatach i zajęciach poświęconych malowaniu bombek, pieczeniu pierników, odlewaniu świeczek z pszczelego wosku czy wykonywaniu ozdób choinkowych. Jak co roku, nasze pociechy obejrzą efektowne przedstawienie bożonarodzeniowe dla dzieci. Starsi zaś wsłuchają się w najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Bez wątpienia pobyt w Muzeum malowniczo i radośnie przybliży nas do magicznego nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Spotkajmy się w Szreniawie bawiąc się, ciesząc się i przeżywając razem urokliwe świąteczne chwile.
W programie m.in.
:
• O godzinie 11.15 oraz 14.45 przedstawienie bożonarodzeniowe dla dzieci pt.: Świąteczna wizyta bałwanka grupy „Dobry Teatr” (Pawilon 23 – stodoła nr 4)
• O godzinie 12.15 Hej kolęda, kolęda... w wykonaniu solistów, Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego pod dyrekcją Doroty Muchy i Laury Stieler oraz Orkiestry Smyczkowej tej szkoły pod dyrekcją Laury Stieler (Pawilon 23 – stodoła nr 4)
• O godzinie 13.30 Kolędowo... jazzowo... w wykonaniu uczniów wydziału jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz słuchaczy Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Cz. Niemena (Sala konferencyjna w pałacu )
• muzealne stanowiska interaktywne umożliwiające indywidualną aranżację ozdób świątecznych na stół i choinkę oraz własnoręczny wypiek łakoci
• żywa szopka bożonarodzeniowa ze zwierzętami i rzeźbami naturalnej wielkości

Warsztaty dla dzieci odbywają się w pawilonie 22 i Pałacu. Większość stanowisk handlowych usytuowana będzie w pawilonie 8 oraz 14.
DOŁĄCZCIE DO NAS. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl