Gniezno: stadionowe wybryki
wtorek, 20 września 2011 13:59

Służba porządkowa zatrzymała, a następnie przekazała policji 8 pseudokibiców, w tym 3 nieletnich, którzy podczas meczu żużlowego na stadionie przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie między innymi wtargnęli na pas bezpieczeństwa, palili szaliki klubowe, nie stosowali się do poleceń służby porządkowej. Za te wykroczenia grozi kara grzywny, środek karny w postaci zakazu wstępu na imprezy masowe, a nawet ograniczenie wolności.


 
Do wybryków doszło 18 września br. podczas trwania meczu z drużyną gospodarzy „Startem” Gniezno a „GTŻ” Grudziądz. Podczas zawodów na stadionie przebywało około 6 tys. kibiców, w tym około 120 z Grudziądza.

Pod koniec meczu kibice z Grudziądza zaczęli podpalać szaliki  klubowe „Startu”. W odwecie trzech gnieźnian dążąc do konfrontacji przeskoczyło przez płot oddzielający sektor kibiców od toru żużlowego i znaleźli się w pasie bezpieczeństwa. Do akcji wkroczyła ochrona. Najpierw zatrzymała 5 pseudokibiców  z Grudziądza w wieku od 16 do 45 lat, następnie 3 gnieźnian w wieku od 14 do 21 lat. Dodatkowo stróże prawa przy zatrzymanych znaleźli kominiarkę i dwa ochraniacze na zęby.

W ręce policji trafiło w sumie 8 osób, w tym 3 nieletnich, którzy po wykonaniu czynności zostali przekazani rodzicom. Niebawem za swoje wybryki odpowiedzą przed sędzią dla nieletnich. Dorośli za popełnione wykroczenia odpowiedzą w trybie przyspieszonym. Dzisiaj usłyszą zarzuty związane z wtargnięciem na pas bezpieczeństwa, niestosowaniem się do poleceń służby porządkowej, zakłócaniem porządku na stadionie.

Za popełnione czyny grożą im wysokie grzywny, środek karny w postaci zakazu wstępu na imprezy masowe, a nawet ograniczenie wolności.źródło: KPP w Gnieźnie

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl