Gniezno - XV edycji Biegu Europejskiego
niedziela, 09 kwietnia 2017 14:14

Międzynarodowa rywalizacja w sercu Gniezna – efektowny finisz

Ponad 1500 biegaczy stanęło 8 kwietnia 2017 na starcie jubileuszowej, XV edycji Biegu Europejskiego. Na gnieźnieńskim rynku, oprócz licznych kibiców pojawili się znani polscy biegacze, pasjonaci sportu oraz zawodnicy z różnych zakątków globu (m.in. z Kenii, Nowej Zelandii, Portugalii). Oprócz sportowych emocji wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo atrakcji, które dostarczyły zebranym niepowtarzalnych wrażeń.


Zwycięzcą tegorocznej odsłony Biegu Europejskiego okazał się Kenijczyk Dominic Mailu Musyimi, który pokonał 10-kilometrową trasę w 00:28:52. Najlepsza wśród pań okazała się Izabela Trzaskalska, z czasem 00:33:21. W biegu wystartowało ponad 450 mieszkańców Gniezna, w tym prezydent miasta. Organizatorzy przygotowali dla nich osobną kategorię, której zwycięzcami byli Andrzej Gromadziński (00:34:38) oraz Arleta Ludwiczak (00:42:46). Z kolei co około 10. uczestnik pochodził z Poznania.
Włoskie akcenty
XV Bieg Europejski odbył się pod hasłem „Teraz Włochy”. Motywy nawiązujące do tego kraju znalazły się na koszulkach, dyplomach oraz medalach. Ciekawym akcentem nawiązującym do włoskiej tematyki był pokaz gotowania makaronu w ogromnym garnku oraz sosu pomidorowego na wielkiej patelni. Imprezę zakończył koncert włoskiego wokalisty Marco Bocchino, konferansjerem był Enrico Buscema, a w samym w biegu wzięła udział delegacja z miasta partnerskiego Anagni.
- Jesteśmy szczęśliwi, że oprócz promowania aktywnego stylu życia, mogliśmy przybliżyć licznie przybyłym zawodnikom i kibicom kulturę Włoch, a także dostarczyć im niezapomnianych sportowych i pozasportowych wrażeń – mówił Andrzej Krzyścin, dyrektor zawodów. – Bieg Europejski na stałe zagościł już w świadomości mieszkańców Gniezna oraz całej Wielkopolski, o czym świadczyła liczna reprezentacja biegaczy z tego regionu i fakt, że wielu uczestników zdecydowało się wystartować w imprezie z grupą przyjaciół czy nawet całymi rodzinami. Bardzo cieszy nas też wysoki poziom sportowy rywalizacji – dodał.
Swojego zadowolenia nie kryli również zawodnicy. – To był mój jedenasty start w Biegu Europejskim. Po raz kolejny nie ścigałem się, tylko biegłem towarzysko wewnątrz stawki. Trasa to dwie pętle, dzięki czemu mogłem od wewnątrz „na żywo” obserwować zmagania czołówki, a także dopingować swoje koleżanki i swoich kolegów w chwilach, gdy się mijaliśmy – mówił Dariusz Berg jeden ze współorganizatorów imprezy, jej wieloletni uczestnik, zawodnik ok. 100-osobowej reprezentacji Bridgestone Poznań i Bridgestone EBS, klubu Altom Gniezno i grupy No Excuses Team.
Moc dodatkowych atrakcji
Organizatorzy dołożyli starań, aby kibice byli równie zadowoleni z biegu, jak uczestnicy. Na gnieźnieńskim rynku czekało na nich wiele dodatkowych atrakcji. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w Biegu Przedszkolaka na dystansie 200 metrów, a wszyscy zebrani poznać skutki niebezpiecznej jazdy samochodem (dzięki symulatorowi dachowania od Bridgestone Poznań).
- Udział w tego typu imprezach to dla nas doskonała okazja, żeby promować pozytywne wzorce zachowań na drodze, jak również aktywnie spędzać czas i integrować się z innymi współpracownikami – mówiła Iwona Podzerek z Bridgestone Poznań. – Bieg Europejski po raz kolejny dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć. Nie żałuję, że zdecydowałam się zmierzyć z innymi na trasie. Jako mieszkanka Gniezna cieszę się, że taka impreza odbywa się w naszym mieście i razem z całą rodziną, która również biega, już planuję start w przyszłorocznej edycji – dodała.
XV Bieg Europejski miał również wymiar charytatywny. Jeden z zawodników wystartował w nim z numerem startowym VIP, którego licytacja pozwoliła zebrać środki na rehabilitację małego Antosia z Gniezna. Na stoisku Bridgestone Poznań miała również miejsce zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz chłopca oraz pozostałych dzieci objętych akcją „Pozytywnie Zakręceni”. W trakcie biegu swoją kampanię „ZapoBiegam Udarowi Mózgu” promowała także Fundacja Udaru Mózgu.
Organizatorami XV Biegu Europejskiego był Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorami strategicznymi były firmy MAPEI i Velux, a sponsorami głównymi – Bridgestone Poznań i Altom. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie http://www.biegeuropejski.pl. Pełne wyniki są dostępne na stronie http://wyniki.datasport.pl/results2101/.

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl