Gniezno
Gniezno - XV edycji Biegu Europejskiego
niedziela, 09 kwietnia 2017 14:14

Międzynarodowa rywalizacja w sercu Gniezna – efektowny finisz

Ponad 1500 biegaczy stanęło 8 kwietnia 2017 na starcie jubileuszowej, XV edycji Biegu Europejskiego. Na gnieźnieńskim rynku, oprócz licznych kibiców pojawili się znani polscy biegacze, pasjonaci sportu oraz zawodnicy z różnych zakątków globu (m.in. z Kenii, Nowej Zelandii, Portugalii). Oprócz sportowych emocji wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo atrakcji, które dostarczyły zebranym niepowtarzalnych wrażeń.

Więcej
 
"SPOTKANIA Z ŻYWĄ HISTORIĄ" w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieżnie– nowa oferta dla szkół
środa, 08 marca 2017 13:47

"SPOTKANIA Z ŻYWĄ HISTORIĄ" to nowa propozycja zajęć popularyzatorskich organizowanych przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Spotkania skierowane są dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Już 30 marca 2017 r. odbędą się pierwsze w tym roku tego typu zajęcia, pn. "Wczesnośredniowieczne stroje i tkaniny".

Ruszyły zapisy - zachęcamy do udziału w tej niezwykłej lekcji historii!

Więcej
 
Gniezno - Ile nietoperzy udało się uratować pracownikom Muzeum w 2016 roku?
piątek, 30 grudnia 2016 15:10

Muzeum Początków Państwa Polskiego podsumowuje 2016 r. krótkim filmikiem, w którym pracownicy operują głównie liczbami - od 1 uratowanego nietoperza do prawie 90 tysięcy zwiedzających. Ile Pan Tomasz Janiak (Kierownik Działu naukowego) odkrył renesansowych kafli? Ile metali archeologicznych odnowiła Pani Lidia Piotrowska-Cześnik (St. konserwator zabytków)? Tego wszystkiego dowiecie się oglądając film.

Życzymy historycznych wrażeń podczas seansu!

Więcej
 
Czerniejewo - śpiewający pozytywny wizerunek seniora
środa, 21 grudnia 2016 13:27

Teledysk został nagrany z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Powstał on z potrzeby serca naszych najstarszych mieszkańców gminy, którzy chcieli po raz kolejny pokazać pozytywny wizerunek seniora, przełamać stereotypy oraz promować aktywne spędzanie czasu razem jak również udowodnić, że seniorzy idą z duchem czasu.

Muzyka: Artur Sołtysiak, tekst - Artur Kamiński . Grupa Artystyczna ILLUMINATI

Więcej
 
Lednica-IDŹ I KOCHAJ-hasło XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000
poniedziałek, 12 grudnia 2016 18:46

Główny cel XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000 to przekazywanie innym motywów życia i nadziei. To właśnie SPOTKANIE pozwala nam go realizować, dlatego będzie ono motywem przewodnim. „Idź i kochaj” ma być zaproszeniem do spotykania się z ludźmi, bycia z ludźmi, z tymi których kochamy i z tymi, do których niekoniecznie jest nam po drodze.

Więcej
 
Gniezno - Kiermasz Świąteczny w Muzeum
wtorek, 06 grudnia 2016 19:26

Mały kiermasz, prezenty i… zabawki – rodzinna niedziela w Muzeum!
11 grudnia od godz. 11.00-15.00 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza wszystkie małe i duże dzieci na "Rodzinną niedzielę w Muzeum". Będzie to druga warsztatowa niedziela dla rodzin, którą Muzeum organizuje na nowej ekspozycji czasowej - "WYSTAWIE ZABAWEK".

Więcej
 
Gniezno -"Miasto Królów" jako bodziec do rozwoju społeczno-gospodarczego ziemi gnieźnieńskiej
środa, 23 listopada 2016 20:23

Więcej
 
Gniezno: czasy pierwszych Piastów
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 15:13

Walki wojów, turnieje łucznicze, pokazy dawnych rzemiosł i smaki kuchni średniowiecznej - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach trwającego dwa dni Festiwalu Kultury Słowiańskiej. Wydarzenie historyczne po nazwą "Koronacja Królewska" od lat cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale także wśród turystów odwiedzających pierwszą stolicę Polski. W tym roku przedsięwzięcie nawiązywało do 1050. rocznicy chrztu przyjętego przez Mieszka I.

Więcej
 
Gniezno: rusza Koronacja Królewska
piątek, 29 lipca 2016 11:35

Po raz kolejny miasto Gniezno zaprasza na Koronację Królewską. To widowiskowe wydarzenie potrwa dwa dni, 30 i 31 lipca i właśnie wtedy mieszkańcy i przybyli goście będą mogli zobaczyć średniowieczne grodzisko. W tym roku akcja odbywa się w 1050. rocznicę Chrztu Polski, dlatego nawiązywać będzie do chrztu Mieszka I.

Więcej
 
Witkowo: dwudniowe imieniny gminy
piątek, 24 czerwca 2016 12:06

Organizowane od kilkunastu lat Dni Witkowa za nami. Przez dwa dni mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach kulturalnych czy sportowych. I tym razem nie zabrakło rajdów, pokazów zabytkowych aut, występów najmłodszych czy koncertów gwiazd.

Więcej
 
Witkowo: dziecięcy Festiwal Zabawy
czwartek, 09 czerwca 2016 12:14

Przejażdżki bryczką, trampoliny, zjeżdzalnie i wodne kule - między innymi takie atrakcje czekały na najmłodszych mieszkańców gminy Witkowo, którzy wzięli udział w kolejnej edycji Festiwalu Zabawy.

Więcej
 
NIECHANOWO: Gmina uhonorowała byłego wójta
środa, 25 maja 2016 12:08

Od dwudziestego drugiego maja, niechanowski Kompleks Parkowo-Leśny Planty nosi imię Jana Marciniaka wieloletniego Wójta Gminy Niechanowo. Uroczystość odbyła się podczas Dni Niechanowa.

Więcej
 
MIELŻYN: Rodziny na rowerach
środa, 25 maja 2016 10:35

Ponad czterysta osób uczestniczyło w siódmym strażackim, rodzinnym rajdzie rowerowym w Mielżynie. Amatorzy jazdy na dwóch kółkach przejechali prawie czterdzieści kilometrów. Pomysłodawczynią rajdu jest Urszula Potaś, dyrektor miejscowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

Więcej
 
Gniezno: praca za czynszowe zaległości
wtorek, 17 maja 2016 07:14

Lokatorzy mieszkań komunalnych w Gnieźnie mogą odpracować zaległości w opłatach czynszu. Taką decyzję podjął prezydent miasta Tomasz Budasz. Zarządzenie w tej sprawie zostało wprowadzone w marcu tego roku jako jeden z elementów realizacji programu wyborczego Tomasza Budasza.

Więcej
 
Niechanowo: Zdarzyło się w...
poniedziałek, 16 maja 2016 10:47

Sześć szkół z powiatu gnieźnieńskiego wzięło udział w projekcie edukacyjnym „Zdarzyło się” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska.

Więcej
 
Gniezno: prezent dla fanów footballu
poniedziałek, 16 maja 2016 09:42

Gnieźnieńscy fani piłki nożnej będą mieli możliwość wspólnego przeżywania piłkarskich emocji. Na czas Euro 2016, Plac św. Wojciecha zamieni się w strefę kibica.
Strefa będzie działać od dziesiątego czerwca do dziesiątego lipca i będą mogły z niej korzystać całe rodziny.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 71
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl