Rawicz: funkcjonariusze na rowerach
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 07:24

Na ulicach Rawicza i innych miejscowości na dniach pojawią się rowerowe patrole policyjne. To jedna z nowych metod poprawienia stanu bezpieczeństwa, a zarazem szybszego, oszczędnego oraz ekologicznego środka transportu dla funkcjonariuszy. Zakup jednośladów dla Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu sfinansowały starostwo oraz urząd miejski.

Kupno rowerów jest jednym ze wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Rawiczu oraz Urząd Miejski Gminy Rawicz, mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Rawicza i okolic. Postulat wprowadzenia takich patroli został zgłoszony podczas ostatniej debaty społecznej, której celem było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań lokalnej społeczności wobec Policji.

Oficjalne przekazanie nowego sprzętu odbyło się w tym tygodniu w miejscowej komendzie. Wzięli w nim udział Starosta Rawicki - Adam Sperzyński, Burmistrz Gminy Rawicz - Grzegorz Kubik oraz Komendant Powiatowy Policji w Rawiczu - inspektor Krzysztof Nowak. Samorządowcy podkreślali, że w miarę możliwości finansowych, będą wspierać działalność policji. Tym razem wartość sprzętu to ponad 3.000 zł. - Jednym z naszych zadań jako powiatu jest dbanie o porządek i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, dlatego też chcemy systematycznie wspierać komendę oraz funkcjonariuszy. Wspólny zakup rowerów jest jednym z elementów naszych działań, a to nie wszystko, co zaplanowaliśmy jeszcze na ten rok - zapowiada starosta Adam Sperzyński.

Z kolei Grzegorz Kubik liczy, że rowery nie tylko poprawią bezpieczeństwo w gminie, jak i zachęcą mieszkańców do takiej formy wypoczynku. - Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie rower stał się modny. Mamy już ekipę sprzątającą miasto na rowerach, teraz będzie i policja. Mam nadzieję, że dzięki temu rower stanie się w naszej gminie jeszcze bardziej popularnym środkiem transportu. Oczywiście, zarówno moja w tym głowa, jak i starosty, aby mieszkańcy mieli odpowiednie warunki do jazdy na rowerach, nad czym wspólnie pracujemy - mówi burmistrz Rawicza. Jak dodaje, liczy, że policyjne patrole rowerowe sprawią, że mieszkańcy będą mogli czuć się o wiele bezpieczniej.

Rawiccy funkcjonariusze na rowerach patrolować będą skwery, place zabaw, boiska szkolne czy uliczki osiedlowe. - Będą więc wszędzie tam, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem. Chodzi przede wszystkim o szybkie i sprawne poruszanie się po mieście, ale także podczas różnych wydarzeń na terenie całego powiatu. Cieszę się, że nie miałem żadnego kłopotu ze znalezieniem funkcjonariuszy, którzy będą poruszać się między innymi tym środkiem lokomocji. Każdy z policjantów oczywiście będzie umundurowany i posiadać przy sobie całe niezbędne wyposażenie - mówi inspektor Krzysztof Nowak, Komendant Powiatowy Policji w Rawiczu.


Wspólny komunikat Starostwa Powiatowego w Rawiczu, Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz oraz Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl