Rawicz: więcej dyżurów dla mieszkańców
piątek, 17 kwietnia 2015 10:08

Starosta Rawicki powołał nowego Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Została nim Honorata Biernat, która jest pracownikiem Biura Rady Starostwa Powiatowego w Rawiczu, a ponadto ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim.

W miesiącu kwietniu dyżury Rzecznika odbywać się będą tak jak dotychczas, tj. w każdą środę w godzinach od 8:00 do 15:00 w pokoju nr 21 na II piętrze budynku starostwa mieszczącym się przy rawickim rynku. - Wychodząc jednak naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez mieszkańców powiatu rawickiego, pojęto decyzję, że od maja Powiatowy Rzecznik Konsumentów dyżurować będzie nie raz, a dwa razy w tygodniu. Pozwoli to na szerszy dostęp do wszystkich osób potrzebujących otrzymać bezpłatną poradę - informuje Adam Sperzyński, Starosta Rawicki. - Zgodnie z naszymi deklaracjami, jak tylko to możliwe, chcemy efektywnie wykorzystywać do nowych zadań dotychczasową doświadczoną kadrę starostwa. Powołanie Pani Honoraty Biernat odbyło się po przeprowadzeniu tak zwanej rekrutacji wewnętrznej - mówi starosta.

Do kompetencji Powiatowego Rzecznika Konsumentów należy zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów, składanie wniosków w sprawie stanowienia i zmiany przepisów prawa miejscowego w zakresie ochrony interesów konsumentów, występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów, współdziałanie z właściwymi miejscowo delegaturami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, organami Inspekcji Handlowej oraz organizacjami konsumenckimi, a także wytaczanie powództwa na rzecz konsumentów oraz wstępowanie, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawach o ochronę interesów konsumentów.

Kontakt e-mailowy z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informację przygotował:
Wydział Oświaty, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Rawiczu
ŹRÓDŁO: www.powiatrawicki.pl

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl