Rawicz
Miejska Górka: kolejni uzależnieni od sportu
czwartek, 16 czerwca 2016 08:19

Już trzeci tydzień z rzędu Wielkopolanie pokazują, że są uzależnienie jedynie od sportu. Tym razem w trzecią edycję kampanii „Uzależnia mnie tylko sport", której inicjatorem i organizatorem jest Urząd Marszałkowski w Poznaniu, włączyli się mieszkańcy trzech miejscowości: Miejska Górka, Międzychód i Śmigiel. Kolejna impreza w ramach kampani sportowo-profilaktycznej, odbyła się Miejskiej Górce.

Więcej
 
Rawicz: młodzież stworzyła drukarki 3D
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 11:30

Drukowanie trójwymiarowe to pasja Jakuba Jóski i Michała Juskowskiego - uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu klasy 2A o profilu matematyczno – fizycznym. Licealiści osiągnęli wielki sukces - samodzielnie skonstruowali drukarki 3D, które prezentują podczas spotkań z uczniami . Omawiają zasady ich działania, a także starają się przybliżyć obsługę programu do projektowania trójwymiarowego.

Więcej
 
Rawicz: funkcjonariusze na rowerach
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 07:24

Na ulicach Rawicza i innych miejscowości na dniach pojawią się rowerowe patrole policyjne. To jedna z nowych metod poprawienia stanu bezpieczeństwa, a zarazem szybszego, oszczędnego oraz ekologicznego środka transportu dla funkcjonariuszy. Zakup jednośladów dla Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu sfinansowały starostwo oraz urząd miejski.

Więcej
 
Rawicz: Łybacka z licealistami
niedziela, 19 kwietnia 2015 07:36

Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka była gościem młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Spotkanie to było okazją do rozmowy o roli PE a także o szansach jakie stwarza młodym Polakom obecność naszego kraju w strukturach Unii Europejskiej. Odpowiadając na pytania uczniów pani poseł dzieliła się swoimi spostrzeżeniami, podkreślając że przyszłość Europy w nierozerwalny sposób winna wiązać się z rozwojem wiedzy i innowacji -wyjaśnia Bolesław Janas z poznańskiego biura Krystyny Łybackiej.

Więcej
 
Rawicz: zaginiony Roman Rydzyński
piątek, 17 kwietnia 2015 16:23

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu poszukują zaginionego Romana Rydzyńskiego mężczyzna ma 59 lat jest mieszkańcem Miejskiej Górki. Zaginiony choruje na cukrzycę. Wczoraj około godziny 13.00 opuścił terenu firmy, jaką prowadzi. Nie uprzedził rodziny ani tez innych osób dokąd się udaje. Porusza się samochodem jeep wrangler koloru bordowego o nr rej P1 RYMET.

Więcej
 
Rawicz: więcej dyżurów dla mieszkańców
piątek, 17 kwietnia 2015 10:08

Starosta Rawicki powołał nowego Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Została nim Honorata Biernat, która jest pracownikiem Biura Rady Starostwa Powiatowego w Rawiczu, a ponadto ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim.

Więcej
 
Rawicz: zginął kierowca
sobota, 11 kwietnia 2015 14:31

Mieszkaniec Rawicza zginął w wypadku na byłej „piątce” pomiędzy Korzeńskiem a Rawiczem, tuż przed granicą województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. O zderzeniu trzech samochodów: dwóch ciężarówek i osobówki dyżurny operacyjny Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu został poinformowany w piątek o godz. 9.39. Natychmiast we wskazane miejsce wyjechały 2 zastępy strażaków – ratowników z rawickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Więcej
 
Osiek: ścieżka edukacyjna
poniedziałek, 28 lipca 2014 13:50

Na pięciu kilometrach w Leśnictwie Halin rozciąga się ścieżka edukacyjna. To wspólne przedsięwzięcie gminy Pakosław i Nadleśnictwa Piaski. Ścieżka powstała dwa lata temu, kosztowała 80 tys. zł. 

Więcej
 
Kościół w Golejewku
czwartek, 24 lipca 2014 12:09

Odwiedzając gminę Pakosław nie sposób ominąć neobarokowy kościół pod Wezwaniem Wszystkich Świętych w Golejewku.  Zabytkowa świątynia przyciąga wzrok mieszkańców i turystów. Obiekt został gruntownie wyremontowany.

 
Tak było w Pakosławiu...
środa, 23 lipca 2014 12:31

Tak Pakosław bawił się podczas Powiatowych Dni Country!

 
Pakosław: z myślą o inwestorach
wtorek, 22 lipca 2014 11:01

O przyszłości myśli gmina Pakosław. Właśnie dlatego w miejscowości Chojno powstaje strefa  inwestycyjna, która będzie jednym z elementów Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. To w sumie 10ha gruntów.

 
Rawicz: przykłady warte naśladowania
sobota, 08 lutego 2014 15:01

Właściciele lokalnych firm, działacze kultury, sportowcy, uhonorowani zostali podczas Laurów Przedsiębiorczości i Gali Społeczno-Kulturalnej Powiatu Rawickiego. To była już piąta taka okazja do uroczystego spotkania tych wszystkich, których działalność ma dla społeczności Rawicza i okolic ogromne znaczenie.

 
Rawicz: oddział powiększony
poniedziałek, 30 września 2013 11:58

Z 35 do 100 zwiększyła się liczba miejsc na oddziale Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego szpitala w Rawiczu. Potrzeby ze strony przewlekle chorych mieszkańców powiatu są duże -tłumaczy starosta rawicki Zygmunt Wolny.

 
Jutrosin: drezyny górą
wtorek, 06 sierpnia 2013 15:25

Dawniej wykorzystywane były do przewożenia kolejarzy czy drobnego sprzętu, dzisiaj służą rekreacji i turystyce. Mowa o drezynach. W Jutrosinie w powiecie rawickim rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Gościnnej Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych. To była już dziewiąta impreza, której celem jest promocja turystyki drezynowej.

Więcej
 
Pakosław: turniej sołectw
piątek, 26 lipca 2013 12:21

Turniej sołectw w Pakosławiu.

Więcej
 
Pakosław: rzucali beretem i wałkiem
czwartek, 25 lipca 2013 13:20

Sołectwo Golejowo zwyciężyło w Turnieju Wsi Gminy Pakosław. To była już trzecia impreza, której głównym celem jest integracja mieszkańców. W turnieju udział wzięło 14 sołectw. Dla drużyn przygotowane zostały zabawne konkurencje.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl