Leszno: policjanci w jury turnieju bezpieczeństwa
wtorek, 28 kwietnia 2015 14:09

Po raz kolejny odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci z leszczyńskiej komendy sprawowali nadzór nad jedną z konkurencji – oceniali przejazd rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Tym samym zakończyły się kolejne powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zawody odbyły się 24 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie. W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do zmagań przystąpiło łącznie 14 drużyn.

Podczas turnieju ocenie poddawana była wiedza teoretyczna i praktyczna. Na wstępie uczniowie rozwiązywali test z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków oraz sytuacji w ruchu drogowym. Kolejnym etapem był przejazd rowerem przez tor przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie oceniana była przeprawa rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Jurorami w tej konkurencji byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Komendant Miejski Policji w Lesznie mł. insp. Piotr Leciejewski ufundował puchary za najlepszy indywidualny przejazd przez miasteczko ruchu drogowego. Puchary w jego imieniu wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lesznie podinsp. Dariusz Adamczak.

Organizatorem zawodów był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we współpracy z SP nr 12, Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta oraz leszczyńskimi policjantami. Zwycięskie drużyny rywalizować będą w zawodach wojewódzkich.

ŹRÓDŁO: www.wielkopolska.policja.gov.pl

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl