Leszno: wojskowe mistrzostwa w biegach
sobota, 25 kwietnia 2015 08:19

Poligon w Wyciążkowie był przez trzy dni miejscem rywalizacji sportowych. Odbyły się tam wojskowe mistrzostwa w biegach przełajowych. Uczestniczyli w nich jednak nie tylko zawodowi żołnierze, ale także uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z zaproszonych na uroczystość inauguracji był Komendant Miejski Policji w Lesznie, mł. insp. Piotr Leciejewski.

22 kwietnia br. na płycie stadionu im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbyło się uroczysteotwarcie wojskowych mistrzostw w biegach przełajowych. Wśród zaproszonych gości byli Komendant Miejski Policji w Lesznie, dowódcy wojskowi, szefowie Państwowej Straży Pożarnej, Aresztu Śledczego, a także włodarze miasta. Trzydniowe zawody sportowe rozegrano na terenie poligonu wojskowego w Wyciążkowie.

Uczestnikami mistrzostw byli żołnierze z całego kraju, między innymi z Krakowa, Tarnowskich Gór, Brzegu, Bolesławca, Rzeszowa, Żagania, Międzyrzecza czy Świętoszowa. Na udział w rozgrywkach sportowych zdecydowali się również adepci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie,kształcący się głównie w klasach mundurowych np. o profilu policyjnym. W zmaganiach uczestniczyło około 200 wojskowych i ponad 100 uczniów.

Młodzież szkolna próbowała swoich sił w biegach z torem przeszkód, konkurencjach wojskowych, strażackich oraz w strzelaniu. Niektórez dyscyplin były przygotowane wyłączniedla przedstawicieli jednostek wojskowych. Zawodom towarzyszyły nie tylko emocje sportowe, ale także słoneczna pogoda.

ŹRÓDŁO: www.wielkopolska.policja.gov.pl

 

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl