Leszno: przywłaszczył sobie 70 tysięcy
wtorek, 21 kwietnia 2015 11:00

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który wypłacił znajomemu z konta bankowego 70 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży mieszkania, a sprawca przeznaczył je na gry hazardowe. Za przywłaszczenie grozi mu do 3 lat więzienia.


15 kwietnia br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy w Lesznie zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył 70 tysięcy złotych z konta bankowego swojego znajomego. Sprawca opiekował się schorowanym kolegą, wspólnie z nim zamieszkując. 50-letni pokrzywdzony użyczał koledze swoją kartę bankomatową wraz z numerem PIN w celu dokonywania wypłat pieniędzy na jego prośbę oraz regulowania jego należności. Nieuczciwy opiekun, oprócz zleconych wypłat, część pieniędzy podejmował dla siebie. Było to kilkanaście wypłat miesięcznie i tak od ponad pół roku. Łączna kwota przywłaszczonych pieniędzy to 70 tysięcy złotych. Właściciel konta niczego nie podejrzewał, aż do momentu kiedy udał się do banku, w którym okazało się, że na jego koncie bankowym nie ma pieniędzy. Tym sposobem 50-latek z Leszna stracił pieniądze pochodzące ze sprzedaży mieszkania.

W kwietniu br. pokrzywdzony zdecydował się o wszystkim zawiadomić Policję. 15 kwietnia br. leszczyńscy policjanci zatrzymali sprawcę przywłaszczenia. To 41-letni mieszkaniec Leszna. Nie zaprzeczył, aby dokonywał wypłat z konta swojego znajomego. Całość pieniędzy przeznaczył na gry hazardowe.

Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut przywłaszczenia mienia, za co grozi do 3 lat więzienia.

ŹRÓDŁO: www.wielkopolska.policja.gov.pl

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl