Leszno: w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi
czwartek, 16 kwietnia 2015 13:07

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie 15 kwietnia br. ujawnili cztery osoby poruszające się drogami miasta i powiatu wbrew zakazowi sądowemu lub w stanie nietrzeźwości. Kierujący to mężczyźni w wieku od 20 do 61 lat. Rekordzista kierował motorowerem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznom grozi nawet do 3 lat więzienia.


Leszczyńscy funkcjonariusze 15 kwietnia br. zatrzymali na terenie miasta i powiatu cztery osoby, które kierowały różnymi pojazdami, popełniając przestępstwo. Dwie z nich poruszały się samochodami mimo orzeczonego przez sąd zakazu, natomiast pozostałe zdecydowały się wsiąść za kierownicę na tak zwanym „podwójnym gazie”.

Są to mężczyźni w wieku od 20 do 61 lat. Osoby, które kierowały wbrew zakazowi sądowemu, swoje uprawnienia do kierowania utraciły w przeszłości za jazdę pod wpływem alkoholu. Dwóch pozostałych mężczyzn, kontrolowanych przez policjantów to 42-letni mieszkaniec gminy Rydzyna oraz 34-latek z powiatu wschowskiego. Pierwszy z wymienionych jechał samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Rekordzistą okazał się jednak 34-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli na jednej ze stacji benzynowych w Lesznie. Mężczyzna był w tak dużym stopniu pod wpływem alkoholu, że nie mógł samodzielnie chodzić. Podczas kontroli odmawiał podania swoich danych osobowych funkcjonariuszom oraz używał nieprzyzwoitych słów, za co policjanci wystosowali do sądu wniosek o ukaranie sprawcy wykroczeń. W odrębnym postępowaniu mężczyzna odpowie za jazdę skuterem pod wpływem alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu nawet do 3 lat więzienia.


ŹRÓDŁO: www.wielkopolska.policja.gov.pl

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl