Leszno
Bukówiec Górny: tradycyjna wieś
czwartek, 11 czerwca 2015 14:32

 Ojczyznę w sercu się nosi. Nawet tak małą jak jedna wioska. Należy jej się szacunek i dbałość. Przez wieki mieszkańcy Bukówca Górnego udowadniali wszem i wobec jak wielką wartość ma dla nich ich mała ojczyzna. Wieś o której pierwsze wzmianki pochodzą z 1210 roku, to skansen tradycji, kultury wielkopolskiej i patriotycznych wartości. Można tu usłyszeć melodie grane na dudach, wyjątkową bukowiecką gwarę, oraz zwiedzić jedyną w swoim rodzaju staropolską chatę...

Więcej
 
Leszno: policjanci w jury turnieju bezpieczeństwa
wtorek, 28 kwietnia 2015 14:09

Po raz kolejny odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci z leszczyńskiej komendy sprawowali nadzór nad jedną z konkurencji – oceniali przejazd rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Tym samym zakończyły się kolejne powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Więcej
 
Leszno: wojskowe mistrzostwa w biegach
sobota, 25 kwietnia 2015 08:19

Poligon w Wyciążkowie był przez trzy dni miejscem rywalizacji sportowych. Odbyły się tam wojskowe mistrzostwa w biegach przełajowych. Uczestniczyli w nich jednak nie tylko zawodowi żołnierze, ale także uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z zaproszonych na uroczystość inauguracji był Komendant Miejski Policji w Lesznie, mł. insp. Piotr Leciejewski.

Więcej
 
Leszno: nocny pożar pustostanu
wtorek, 21 kwietnia 2015 12:10

Ponad trzy godziny leszczyńscy strażacy walczyli z pożarem budynku przy ul. Wyszyńskiego. Na miejscu pracowało sześć zastępów. "W chwili przybycia ratowników trzy osoby znajdowały się na zewnątrz budynku. Jednej poszkodowanej udzielono pomocy i przekazano przybyłemu zespołowi pogotowia ratunkowego" -informuje PSP w Lesznie. Obiekt, to pustostan, w którym przebywali bezdomni.

Więcej
 
Leszno: przywłaszczył sobie 70 tysięcy
wtorek, 21 kwietnia 2015 11:00

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który wypłacił znajomemu z konta bankowego 70 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży mieszkania, a sprawca przeznaczył je na gry hazardowe. Za przywłaszczenie grozi mu do 3 lat więzienia.

Więcej
 
Leszno: w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi
czwartek, 16 kwietnia 2015 13:07

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie 15 kwietnia br. ujawnili cztery osoby poruszające się drogami miasta i powiatu wbrew zakazowi sądowemu lub w stanie nietrzeźwości. Kierujący to mężczyźni w wieku od 20 do 61 lat. Rekordzista kierował motorowerem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznom grozi nawet do 3 lat więzienia.

Więcej
 
Leszno: zatrzymany po 10 latach
środa, 18 marca 2015 08:02

Policjanci Wydziału Kryminalnego leszczyńskiej Komendy zatrzymali 16 marca mężczyznę, który od 10 lat ukrywał się przed Wymiarem Sprawiedliwości. Był poszukiwany 4 listami gończymi za m.in. oszustwa, przywłaszczenia oraz niealimentację. Zatrzymany trafił do zakładu karnego.

Więcej
 
Leszno: Chrześcijanie prześladowani
czwartek, 13 lutego 2014 11:28

Czasem jest tak, że kiedy mamy coś na co dzień, to nie doceniamy tego. Taka sytuacja na pewno dotyczy wolności wyznania w Polsce. Możemy uczestniczyć w nabożeństwach, modlić się, publicznie wyznawać swoją wiarę i nie grożą nam żadne konsekwencje z tego powodu. Niestety, nie wszędzie tak się dzieje. Gościem leszczyńskiego Kościoła Zielonoświątkowego w Lesznie był pastor pochodzący ze Sri Lanki. Opowiadał on między innymi o prześladowaniach chrześcijan w ich kraju.

 
Leszno: Kiedyś gangster, dziś terapeuta
wtorek, 11 lutego 2014 12:48

W świecie mafii znany był jako „Gepard”. Kradł, handlował bronią, narkotykami,   trudnił się pobiciami i wymuszeniami. Spędził ponad 20 lat za kratami. Jak mówi Piotr Stępniak – zaczęło się od małych rzeczy...

Więcej
 
Leszno: studiują biblię
piątek, 20 grudnia 2013 11:34

Więcej
 
Leszno: stacja uzdatniania wody
czwartek, 12 grudnia 2013 17:33


Stacja uzdatniania wody powstanie w Lesznie, dzięki wsparciu w formie korzystnego kredytu z programu JESSICA. Umowę podpisano w Poznaniu.

Więcej
 
Leszno: UNIQA w rozwoju
sobota, 07 grudnia 2013 12:26

UNIQA działa w Lesznie od dwóch lat i cały czas rozwija się. Jesteśmy wiarygodni, to przyciąga do nas klientów – mówi Ryszard Kuśmierek, dyrektor przedstawicielstwa w Lesznie.

Więcej
 
Leszno: Lubię to
piątek, 06 grudnia 2013 13:56

Za trwałe przyjaźnie, za to że wszędzie jest blisko, ze rowerowe ścieżki i ładną starówkę – za to mieszkańcy lubią Leszno. W mieście trwa akcja Lubię to!Leszno.
Więcej
 
Leszno: strażacy bogatsi
czwartek, 05 grudnia 2013 13:30

Nowy sprzęt do identyfikacji niebezpiecznych związków chemicznych i samochód rozpoznawczo -ratowniczy otrzymali strażacy w Lesznie. Otwarto także komorę dymową, która będzie służyć strażakom z województwa wielkopolskiego do testów i ćwiczeń doskonalących.

Więcej
 
Leszno: uprawiał konopie
czwartek, 04 lipca 2013 12:43

 

 

 

 

 

 

Śledczy z KMP w Lesznie przedstawili zarzut uprawy  konopi indyjskich 20 letniemu mieszkańcowi powiatu górowskiego. Grozi za to kara do trzech lat więzienia

Więcej
 
Leszno: szerokie możliwości Internetu
poniedziałek, 01 lipca 2013 09:56

Firma INEA S.A., wraz z Telewizją Wielkopolska, zaprezentowały samorządowcom z Leszna możliwości, jakie daje m.in. szerokopasmowy dostęp do Internetu. Teraz już nie tylko mieszkańcy stolicy powiatu, czy innych, większych miejscowości, będą mogli korzystać ze stałego, szybkiego połączenia. To oznacza również ułatwienie dla samorządów, bo już teraz, dzięki dostępowi do sieci, mieszkańcy  bardzo chętnie załatwiają wiele formalnych spraw.

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl