Kościan
Kościan: niestety - statystyka się potwierdza
sobota, 18 kwietnia 2015 12:49

W powiecie kościańskim tegoroczna wiosna potwierdza wieloletnie statystyki wypadków drogowych. Według nich to właśnie miesiące marzec i kwiecień są tymi, w których tych zdarzeń jest wyraźnie więcej a ich skutki są cięższe. Prawdopodobnie wynika to ze zmiany warunków meteorologicznych i rozprężenia jakiemu ulegają kierujący pojazdami. Mimo słonecznej pogody, dobrej widoczności i braku opadów wyjątkowo często służby ratownicze interweniują by nieść pomoc...

Więcej
 
Kościan: po pijaku wiozła dzieci
środa, 31 grudnia 2014 17:36

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz nieprawidłowe przewożenie dziecka odpowie 34-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego zatrzymana przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Więcej
 
Śmigiel: sikawki po raz drugi
środa, 20 sierpnia 2014 13:55

Choć stare, to nadal niezawodnie mogą gasić płomienie. Dziś używane już tylko przy okazji zawodów. Blisko 50 uzbrojonych w zabytkowe sikawki drużyn, rywalizowało w Śmiglu. Tam zawody na szczeblu krajowym i europejskim przygotowano już po raz drugi.

 
Racot na Olimpiadzie
środa, 26 lutego 2014 12:58

Dla Polaków był to czas sportowych sukcesów, dla nas, oprócz tego, wyjątkowego pobytu -wspomina wyprawę na zimową Olimpiadę z mieszkańcami Racota, poseł Wojciech Ziemniak. To był już jedenasty wyjazd SKS Jantar na igrzyska olimpijskie.

 
Krzywiń: historyczny wiatrak
piątek, 14 lutego 2014 11:59

Jest dumą mieszkańców i atrakcją turystyczną. To tutaj odbywają się też lekcje poświęcone dawnym zawodom. Mowa o zabytkowym wiatraku w Krzywiniu. Pochodzący z 1698 roku obiekt został odrestaurowany kilka lat temu dzięki środkom unijnym.

Więcej
 
Krzywiń: z piłką na parkiecie
wtorek, 11 lutego 2014 12:52

Lewandowski czy Błaszczykowski  to piłkarze, którzy dla młodych mieszkańców Krzywinia mogą służą za wzór do naśladowania. Wielu z nich marzy o wielkiej, sportowej karierze, dlatego swoje umiejętności doskonalą nawet podczas ferii. Zajęcia w hali sportowej prowadzi Sławomir Ceglarek.

 
Racot kibicuje
środa, 05 lutego 2014 12:39

Racot kibicuje polskim sportowcom na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Kibice zobaczą rywalizację skoczków narciarskich, zmagania Justyny Kowalczyk i jazdę figurową.

Więcej
 
Racot: seniorzy rywalizują
środa, 27 listopada 2013 15:00

Są aktywni, wysportowani i gotowi do rywalizacji, mowa o seniorach, uczestnikach Igrzysk Trzeciego Wieku w Racocie.
Więcej
 
Kościan: rekordowy półmaraton
wtorek, 12 listopada 2013 14:37

Ponad 1600 zawodników wystartowało w IX już  kościańskim półmaratonie im. Henryka Florkowskiego. To rekord- mówią organizatorzy biegu.

Więcej
 
Racot bez barier
czwartek, 31 października 2013 13:59

350 osób niepełnosprawnych z całej Wielkopolski uczestniczyło w Olimpiadzie Bez Barier im. Ireny Naskręt w Racocie.

Więcej
 
Biegali w Racocie
środa, 18 września 2013 17:13


Już po raz dwudziesty pięc razy tyle osób, ile zamieszkuje Racot, wystartowało w Biegu Olimpijskim. A zmagali się także ci, którzy jeszcze pamiętają pierwszy taki bieg w tej miejscowości. Bieg, w którym każdy wygrywa.

 
Racot: olimpijski bieg
poniedziałek, 16 września 2013 13:47

2 tysiące zawodników wystartowało w jubileuszowym XX Biegu Olimpijskim w Racocie. Na starcie stanęli zawodnicy w różnym wieku.

Więcej
 
Cichowo: gościnna jest Wielkopolska
sobota, 07 września 2013 07:53

Zapraszamy do obejrzenia "Podróży z Panem Tadeuszem" -reportażu z wydarzenia, nawiązującego się do dawnych podróży Adama Mickiewicza po niezwykle urokliwej rolniczo i gościnnej Wielkopolsce. Wszystko to miało miejsce w skansenie filmowym w Cichowie nieopodal Kościana, w obiektach, które zostały przeniesione z planu filmowego Andrzeja Wajdy.

Więcej
 
W podróży z Panem Tadeuszem
wtorek, 03 września 2013 14:58

W kulturalną podróż z Panem Tadeuszem wybrali się mieszkańcy Wielkopolski.

Więcej
 
Lubiń: z gitarą
piątek, 30 sierpnia 2013 12:15

Polska Akademia Gitary gościła w Lubiniu w klasztorze benedyktynów. To już szósta edycja festiwalu.

Więcej
 
Cichowo: z Panem Tadeuszem za pan brat
środa, 28 sierpnia 2013 12:02

Potrawy z „Pana Tadeusza”, podróże z bohaterami książki, gry i zabawy dla dzieci, piknik country, te i wiele innych atrakcji przygotowano na najbliższy weekend w Skansenie Filmowym Soplicowo w Cichowie.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl