Konin - Oddział Bajka w szpitalu w Koninie
środa, 07 grudnia 2016 13:37

Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka na stałe w Koninie!!! od 8 grudnia 2016

45 Bajkowóz czyli Wędrująca Szpitalna Biblioteka trafi na stałe do Konina!!!

Tym razem Bajkowóz otrzyma Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie ul. K. Wyszyńskiego 1

4-y Bajkowozy wędrują już po poznańskich szpitalach, kolejny dotarł do Gdyni, dwa do Szczecina, a kolejne do Słupska, Bydgoszczy, Kołobrzegu, Gdańska, Białegostoku, Krakowa, Wałbrzycha, Zabrza, Opola, Tarnowa, Kielc , Lublina i innych miast.

Teraz nasz kolejny 45-ty Bajkowóz zamieszka na stałe w Koninie !!!

Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka to projekt realizowany przez Fundację Serdecznik z Poznania. W ramach projektu fundacja buduje, wyposaża i przekazuje bezpłatnie oddziałom dziecięcym szpitali w całej Polsce Bajkowozy - Wędrujące Biblioteki. Realizując zajęcia i warsztaty na terenie szpitali dostrzegliśmy potrzebę i możliwość zrobienia czegoś więcej. I tak narodził się pomysł, żeby to książki i ludzie z pasją, a nie pomieszczenia, stworzyli razem nowy szpitalny oddział - Oddział Bajka. Bajkowóz zaprojektowany w kształcie kolorowych ruchomych kamieniczek wyposażyliśmy w ponad 100 starannie wyselekcjonowanych książek. Dzięki temu książki te są nie tylko uwielbiane przez dzieci, ale pomagają też, odpowiadać dorosłym na wciąż powracające dziecięce pytania "dlaczego" . Ułatwiają także pracę opiekunów Bajkowozu– nauczycieli szkół szpitalnych, nad konkretnymi problemami nurtujacymi małych pacjentów zarówno w szpitalu jak i w domu. Bajkowozy są nie tylko biblioteką, ale w założeniu służyć mają jako punkt oparcia do pracy z dziećmi na oddziałach szpitalnych. Wyposażone są w szufladki z wieloma "magicznymi" przedmiotami, ruchomymi półkami, miejscem na teatrzyk kukiełkowy oraz pulpitami do pracy z książką. Stanowią "punkt" wokół którego budujemy "niewidzialną" przestrzeń w której wszystko jest możliwe. Przestrzeń nie ograniczoną ścianami i barierami w której mali pacjenci zapominają na chwilę o "tu i teraz" i rozpoczynają bajeczną podróż w nieznane. Wędrujące Szpitalne Biblioteki wyposażone w półki z książkami i szufladki pełne skarbów docierają dzięki przygotowanym do tego nauczycielom,bezpośrednio do łóżek małych pacjentów. Wędrując niestrudzenie szpitalnymi korytarzami zostawiają za sobą opowieści, uśmiechy i marzenia. Pokazują że wszystko jest możliwe wystarczy mieć marzenie.

Ambasadorami projektu są znani autorzy książek dla dzieci Marek Kamiński, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Łukasz Wierzbicki oraz Krystyna Adamczak

Partnerami projektu są : Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo EneDueRabe, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Widnokrąg, Firma Garvest, Firma Rodan oraz Szkoła nr 110 z Poznania.

tel. kontaktowy 693 290 475

www.facebook.com/oddzialbajka

www.oddzialbajka.pl


--
Jarosław Leciejewski

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl