Get Adobe Flash player
Strona główna > Konin

Konin
Turek: eko przedszkolaki
niedziela, 21 września 2014 10:40


Bycie Eko jest w modzie. A edukację ekologiczną najlepiej zacząć od najmłodszych, dlatego też przedszkolaki z Turku odwiedziły punkt selektywnej zbiorki odpadów.

 
Konin: konferencja PSL
piątek, 19 września 2014 18:42

Konferencja prasowa PSL

Więcej
 
Konin: liderzy ogłoszeni
piątek, 19 września 2014 15:16

Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawił liderów części list wyborczych, którzy dzień wcześniej zostali wybrani podczas kongresu powiatowego partii.

Więcej
 
Turek: rocznica napaści
piątek, 19 września 2014 13:48

Mieszkańcy Turku uczcili rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W świetle walk, jakie toczą się na Ukrainie, wspomnienie losów Polski sprzed lat, nabiera nowego znaczenia.

 
Turek: remont Uniejowskiej
piątek, 19 września 2014 13:16

Nowa nawierzchnia, skrzyżowania o ruchu okrężnym - tak zmienia się ulica Uniejowska w Turku. Inwestycja warta niemal 5 milionów złotych dobiega końca. Wcześniej wzdłuż remontowanego odcinka położono kanalizację sanitarną i deszczową. To jedna z głównych dróg w mieście.

 
Konin: spółdzielczość na miarę Włoch
piątek, 19 września 2014 12:29

Powrotem do dobrych praktyk nazwali samorządowcy regionu konińskiego, zawiązywaną właśnie współpracę z Włoskimi przedstawicielami spółdzielni socjalnych. Prezesi partnerskich spółdzielni socjalnych z Włoch przyjechali do Konina z rewizytą, której celem było zawiązanie długofalowej współpracy na rzecz wzmocnienia sektora ekonomii społecznej w regionie konińskim. Podczas konferencji podsumowującej wizytę Włochów padły już pierwsze pomysły na zacieśnienie więzów między spółdzielniami.

Więcej
 
Konin: konferencja z włoską delegacją w starostwie
piątek, 19 września 2014 11:04

Konferencja prasowa podsumowująca pięciodniową wizytę delegatów z włoskich spółdzielni socjalnych w regionie konińskim.

 
Konin: kobiece kino
piątek, 19 września 2014 11:03

To było wyjątkowe kino kobiet, w konińskim "Heliosie". Ślubne suknie, podczas pokazu mody, mogły zobaczyć panie (i ich panowie) podczas pokazu mody...

Więcej
 
Konin: rak- stop
piątek, 19 września 2014 10:51

W Koninie rusza realizacja Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego, który powoduje raka szyjki macicy. Już w październiku bezpłatną szczepionkę otrzymają dziewczynki z roczniak 2002.

Więcej
 
Konin: nadchodzi grypa
piątek, 19 września 2014 09:46

Czas na szczepienie przeciwko grypie – przypominają lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. Nadchodzi sezon grypowy, warto się zabezpieczyć – mówi Bożena Janicka, szefowa PPOZ.

Więcej
 
Konin: ostatnie pożegnanie Anny Bednarz-Śliwowskiej
czwartek, 18 września 2014 14:50

Na cmentarzu na konińskich Gosławicach spoczęła Anna Bednarz-Śliwowska. Pezes Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Posadzie zmarła w wieku 55 lat, w ostatnią niedzielę.

Więcej
 
Turek: kobieta i wojna
czwartek, 18 września 2014 14:30

Wystawę poświęconą kobiecie i wojnie oglądać można w Turku. To 12 prac autorstwa Patryka Różyckiego.

Jak mówi o nich sam autor, prace to rodzaj ekshibicjonizmu. 

Więcej
 
Konin: suche wrota Wielkopolski?
środa, 17 września 2014 13:15

Tylko kilka centymentów brakuje do osiągnięcia stanu alarmowego na jeziorach Wielkiej Pętli Wielkopolski, w okolicach Konina. Żeglarze mają problem z wyciągnięciem łódek. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu ma wystąpić do największych użytkowników tamtejszych wód z żądaniem opomiarowania poborów i zrzutów do podkonińskich zbiorników.

Więcej
 
Turek: potrzebują na organy
środa, 17 września 2014 13:13

Mieszkańcy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku chcą gruntownie wyremontować organy w swojej świątyni. Na ten cel zbierano pieniądze podczas tradycyjnego festynu rodzinnego przed kościołem.

Więcej
 
Konin: chodzi o pamięć
środa, 17 września 2014 12:12

W I Liceum w Koninie odsłonięto tablicę i otwarto salę pamięci Sybiraków. Przygotowania do tego wydarzenia trwały niemal dwa lata. Dzięki przedsięwzięciu, które finansowo wsparło miasto, na mapie Konina znalazło się wreszcie miejsce, gdzie pielęgnowana będzie pamięć o tych, którzy zostali zesłani często w ostatnią podróż.

Więcej
 
Turek: zamiast jabłek figa z makiem
środa, 17 września 2014 11:22

Choćbyśmy pękli od jedzenia jabłek, to nie zrobi wrażenia na Putinie – mówi radny Turku Mirosław Marian Marczewski. Także rada miasta w Turku nie oparła się, by wyrazić swoje zdanie o rosyjskim embargo.
Więcej
 
Brzeźno: Orliki wychowują i uczą
środa, 17 września 2014 10:44

5 drużyn w grupie i rozgrywki w różnych miejscowościach - tak wygląda Liga Orlika w regionie konińskim. Tym razem mecz rozegrano w Brzeźnie. Wszystko po to, by młodzież chętnie i umiejętnie korzystała z kompleksów wielofunkcyjnych boisk Orlik 2012.

Więcej
 
Konin: pieniądze będą rozdane. Słusznie?
środa, 17 września 2014 10:14

2 miliony budżetu obywatelskiego Konina podzielone. W mieście powstanie 9 nowych zewnętrznych siłowni, przygotowana zostanie dokumentacja przebudowy ulicy Przemysłowej, powstanie centrum nauki pływania i rehabilitacji wodnej oraz postawione zostaną wieże lęgowe dla jerzyków, co z kolei rozwiązać ma problem plagi komarów.

 
Turek: teren po Mirandzie do zagospodarowania
wtorek, 16 września 2014 10:48

Markety i sklepy powstaną w miejscu po dawnej Mirandzie w Turku. Będzie można tam handlować, prowadzić lekką produkcję czy działalność usługową.
Więcej
 
Konin: debatowali nad kandydatami
wtorek, 16 września 2014 10:27

Polskie Stronnictwo Ludowe zebrało się przed wyborczym bojem w Koninie. Tematem spotkania były listy kandydatów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz omówienie prac nad wyborami na wójtów, burmistrzów, do rad powiatowych.

Więcej
 
Konin: hałas na Starówce
wtorek, 16 września 2014 10:23

Wielki hałas w małym mieście - to akcja skierowana do wszystkich miłośników gry na jakimkolwiek instrumencie. Ostatnio wszelakimi dźwiękami rozbrzmiewał koniński rynek.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 26
 

Wyszukaj

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player