Strona główna > Konin

Konin
Przegląd Koniński
czwartek, 25 września 2014 10:12

Więcej
 
Koło: z ekologią na ty
wtorek, 23 września 2014 12:29

Jak żyć w zgodzie z przyrodą? Co robić, by odpady trafiały do właściwych pojemników? Tego można było dowiedzieć się podczas pikniku ekologicznego w Kole. Impreza skierowana była do uczniów kolskich szkół.

 
Konin: stypendia wręczone
wtorek, 23 września 2014 12:21

Ponad 20 uczniów szkół średnich z Konina i powiatu konińskiego otrzymało stypendia Towarzystwa Samorządowego.  Wręczenie wyróżnień miało miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym w Koninie. Wcześniej taka uroczystość odbyła się w Kole i Turku.

Więcej
 
Konin: szable w dłoń!
wtorek, 23 września 2014 11:28

Że Rosjanie to waleczny naród wiedzą niemal wszyscy. Na szczęście tym razem udowodnili to reszcie Europy w czystej sportowejrywalizacji.  Podczas VII turnieju Pucharu Europy Kadetów, w szermierce, odbywającego się w tym roku w Koninie, aż cztery medale trafiły do rosysjkich ekip. Polskiej drużynie mężczyzn udało się wywalczyć brąz.
W rywalizacji drużynowej kobiet o medale walczyły trzy drużyny z Rosji, z którymi zmierzyły się amerykanki, po przegranym półfinale udało im się obronić miejsce na podium i zatrzymać brązowy medal. Polki uklasyfikowały się na szóstej pozycji.

Więcej
 
Turek: eko edukacja
wtorek, 23 września 2014 11:12

Jak należy segregować śmieci i dlaczego warto to robić dowiedziały się dzieci z turkowskich przedszkoli. A wszystko dzięki akcji edukacyjnej EKO-Tydzień.

Więcej
 
Konin: ekologia w praktyce
wtorek, 23 września 2014 10:44

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie posprzątali świat! Uzbrojeni w worki na śmieci zbierali wszystko to, czego nie chciało się przenieść dorosłym, kilku metrów do kosza. Dla uczniów była to także praktyczna lekcja ekologii.

Więcej
 
Konin: KDK wkracza w kolejny rok
poniedziałek, 22 września 2014 14:45

Koncert na rzecz działającego w mieście hospicjum, charytatywny musical "Chodź, pomaluj mój świat" czy koncert Kazimierza Kowalskiego - tak zapowiada się pierwszy miesiąc nowego roku kulturalnego w Koninie. Nowością są transmisje spektakli.

 
Konin: dzień na dwóch kółkach
poniedziałek, 22 września 2014 11:52

Do Dąbroszyna w gminie Rychwał wyruszyło z Konina ponad tysiąc wielbicieli dwóch ekologicznych kółek, a to za sprawą siódmej już Konińskiej Masy Rowerzystów.

 
Konin: dzień gapowicza
poniedziałek, 22 września 2014 10:53

Tego dnia gapowicze mogli spać spokojnie - w dniu bez samochodu w Koninie za darmo można było jeździć autobusami. Swoją zajezdnię otworzył też dla pasażerów Miejski Zakład Komunikacji.

Więcej
 
Konin: uczelnia po naborach
poniedziałek, 22 września 2014 10:46

Bez turystyki, za to ze wzrostem zainteresowania "młodymi" kierunkami, nowy rok akademicji rozpocznie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, która zakończyła już nabór studentów. Niż demograficzny, odczuwalny w uczelniach całego kraju, nie oszczędził i Konina.

 
Turek: zmiany w radzie
poniedziałek, 22 września 2014 10:02

W lipcu zrezygnował z funkcji członka zarządu powiatu turkowskiego, a we wrześniu wyjaśnił dlaczego. Mowa o Wojciechu Rusku, który uznał, że dalsza współpraca z zarządem jest niemożliwa.
Więcej
 
Słupca: popołudnie z polską tradycją
poniedziałek, 22 września 2014 08:40

Trzynaście ludowych zespołów wokalnych i tanecznych wystąpiło podczas tegorocznych Słupeckich Spotkań z Folklorem. Organizowana od czternastu lat impreza udowadnia, że kulturą polskiej wsi można się szczycić. Regionalne tańce, śpiewy i kulinarne przysmaki - tym Polacy mogą śmiało chwalić się w Europie.

Więcej
 
Turek: eko przedszkolaki
niedziela, 21 września 2014 10:40


Bycie Eko jest w modzie. A edukację ekologiczną najlepiej zacząć od najmłodszych, dlatego też przedszkolaki z Turku odwiedziły punkt selektywnej zbiorki odpadów.

 
Konin: konferencja PSL
piątek, 19 września 2014 18:42

Konferencja prasowa PSL

Więcej
 
Konin: liderzy ogłoszeni
piątek, 19 września 2014 15:16

Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawił liderów części list wyborczych, którzy dzień wcześniej zostali wybrani podczas kongresu powiatowego partii.

Więcej
 
Turek: rocznica napaści
piątek, 19 września 2014 13:48

Mieszkańcy Turku uczcili rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W świetle walk, jakie toczą się na Ukrainie, wspomnienie losów Polski sprzed lat, nabiera nowego znaczenia.

 
Turek: remont Uniejowskiej
piątek, 19 września 2014 13:16

Nowa nawierzchnia, skrzyżowania o ruchu okrężnym - tak zmienia się ulica Uniejowska w Turku. Inwestycja warta niemal 5 milionów złotych dobiega końca. Wcześniej wzdłuż remontowanego odcinka położono kanalizację sanitarną i deszczową. To jedna z głównych dróg w mieście.

 
Konin: spółdzielczość na miarę Włoch
piątek, 19 września 2014 12:29

Powrotem do dobrych praktyk nazwali samorządowcy regionu konińskiego, zawiązywaną właśnie współpracę z Włoskimi przedstawicielami spółdzielni socjalnych. Prezesi partnerskich spółdzielni socjalnych z Włoch przyjechali do Konina z rewizytą, której celem było zawiązanie długofalowej współpracy na rzecz wzmocnienia sektora ekonomii społecznej w regionie konińskim. Podczas konferencji podsumowującej wizytę Włochów padły już pierwsze pomysły na zacieśnienie więzów między spółdzielniami.

Więcej
 
Konin: konferencja z włoską delegacją w starostwie
piątek, 19 września 2014 11:04

Konferencja prasowa podsumowująca pięciodniową wizytę delegatów z włoskich spółdzielni socjalnych w regionie konińskim.

 
Konin: kobiece kino
piątek, 19 września 2014 11:03

To było wyjątkowe kino kobiet, w konińskim "Heliosie". Ślubne suknie, podczas pokazu mody, mogły zobaczyć panie (i ich panowie) podczas pokazu mody...

Więcej
 
Konin: rak- stop
piątek, 19 września 2014 10:51

W Koninie rusza realizacja Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego, który powoduje raka szyjki macicy. Już w październiku bezpłatną szczepionkę otrzymają dziewczynki z roczniak 2002.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 27
 

Wyszukaj

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player