Get Adobe Flash player
Strona główna > Konin

Konin
Koninianie zdecydują
czwartek, 24 lipca 2014 15:54

Ustawienie stołów do ping-ponga na osiedlach, murale na starówce, sygnalizacja dźwiękowa dla osób niewidomych, siłownie zewnętrzne, place zabaw, wieże lęgowe dla jeżyków, te i wiele innych projektów zaproponowali koninianie w ramach budżetu obywatelskiego. Zakwalifikowały się 53 wnioski.
Więcej
 
Rzechta: święto placka
czwartek, 24 lipca 2014 14:29

Gigantyczna plinza, konkursy i wiele innych atrakcji- to wszystko przygotowali organizatorzy Święta Plinzy w Rzechcie. Co roku latem mieszkańcy powiatu turkowskiego całą swoja uwagę poświęcają plackom ziemniaczanym.
Więcej
 
Przykona: bezpieczna woda
czwartek, 24 lipca 2014 14:08

Co roku w sezonie letnim policjanci i ratownicy medyczni przypominają o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Akcje prewencyjną zorganizowano nad zbiornikiem Przykona.

Więcej
 
Konin: Jeremie za 10 mln zł
czwartek, 24 lipca 2014 11:58

10 mln zł na realizację Funduszu Pożyczkowego Jeremie trafi do Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie.

Więcej
 
Luboniek: zabawa na świeżym powietrzu
środa, 23 lipca 2014 15:03

Sezon letni to czas festynów i zabaw na świeżym powietrzu. Nie inaczej jest w gminie Kłodawa. Tym razem mieszkańcy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w Lubońku.

Więcej
 
Strzałkowo: wakacje z piłką
środa, 23 lipca 2014 13:15

Turniej piłki nożnej został rozegrany w Strzałkowie. Wszystko w ramach akcji „Lato z samorządem”. To już kolejne takie przedsięwzięcie w gminie Strzałkowo.

 
Wietchinin: konne zmagania
środa, 23 lipca 2014 12:42

Już po raz trzeci w niewielkiej miejscowości wietchinin, w powiecie Tureckim, odbyły się zawody konne. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i przyciąga liczną grupę zarówno uczestników jak i widzów.

Więcej
 
Ląd: KryPa płynie na Woodstock
wtorek, 22 lipca 2014 16:11

400 km rzeką pokonają w tydzień Patryk i Krystian. Młodzi mężczyźni płyną własnoręcznie zbudowaną tratwą na festiwal Woodstock do Kostrzyna nad Odrą. KryPa wyruszyła z Mariny w Lądzie.

Więcej
 
Kleczew: dla Nikoli
wtorek, 22 lipca 2014 15:09

Na leczenie Nikoli Kubiak zbierano pieniądze w Kleczewie. Podczas akcji charytatywnej w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej nie zabrakło atrakcji.

 
Konin: symfoniczna dawka kultury
wtorek, 22 lipca 2014 14:49

Ogromna dawka kultury przyjechała do Konina prosto ze wschodu. Briańska Orkiestra Symfoniczna zagrała dla Koninian w kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Kolbe. Klasyczny repertuar orkiestry oczarował słuchaczy, a sami goście bardzo dobrze ocenili gospodarzy.

Więcej
 
Kazimierz Biskupi: wesele na stadionie
wtorek, 22 lipca 2014 14:37

Weselny klimat zapanował na stadionie w Kazimierzu Biskupim. Po raz kolejny odbył się tam Przegląd Kapel Weselnych.  To impreza z wieloletnią tradycją. Pary, które planują wesele znajdą tam wiele podpowiedzi: jaką suknię czy bukiet wybrać, jak udekorować stół czy samochód.

 
Rychwał: siłownia zewnętrzna
wtorek, 22 lipca 2014 13:29

W Rychwale można poćwiczyć na świeżym powietrzu. Na Placu Jedlińskiego stanęła siłownia zewnętrzna. To dziewięć specjalistycznych urządzeń do treningu. Wszystkie posiadają specjalne atesty. Wykonała je jedna z rychwalskich firm, to nie pierwsze takie przedsięwzięcie w Rychwale.

 
Podgórz: tragedia na polu. Nie żyje dziewczynka
poniedziałek, 21 lipca 2014 20:57

17-latka zginęła wciągnięta przez mechanizm maszyny do prasowania słomy. Chciała naprawić rolniczy sprzęt, gdy ten zepsuł się na polu i była tam  sama. Do zdarzenia doszło w gminie Kramsk, w powiecie konińskim.

Więcej
 
Budzisław Kościelny: ludowo przy wiatraku
poniedziałek, 21 lipca 2014 15:19

Ludowe tańce, rękodzieło i pokazy rzemiosła – tak było podczas jarmarku w Budzisławiu Kościelnym. Po raz kolejny przy wiatraku Szczepan i Chacie młynarza swoje kramy rozstawili rękodzielnicy.

Więcej
 
Strzałkowo: sprzątanie cmentarza
poniedziałek, 21 lipca 2014 13:08

Cmentarz sprzed stu lat próbowała odtworzyć grupa archeologów z Ukrainy. Z mapą szukali alejek i grobów w Łężcu. To tam pochowani są jeńcy obozu z okolic Strzałkowa. - Przez sto lat cmentarz zarósł drzewami i krzewami – mówi archeolog Krzysztof Gorczyca

 
Budzisław Kościelny: na ludowo!
poniedziałek, 21 lipca 2014 07:56

Na ludowo w Budzisławiu Kościelnym! Przy wiatraku Szczepan i Chacie Młynarza prezentowali się rękodzielnicy. Było pięknie. Zajrzyjcie na nasz FACEBOOK - mamy dla Was galerię zdjęć. 

Więcej
 
Konin: pamięci Tarejwy
niedziela, 20 lipca 2014 13:02

Koninianie pamiętają o Maksymilianie Tarejwo. W 150. rocznicę śmierci zakonnika zapłonęły znicze. W miejscu, gdzie został stracony, na konińskich błoniach znajduje się symboliczna mogiła. To tam rowerzyści i historycy złożyli kwiaty.
Więcej
 
Kazimierz Biskupi: w upale ryby słabo biorą
sobota, 19 lipca 2014 15:34

Ponad 2,5 kg pokazała waga i tyle wystarczyło Eugeniuszowi Pawlaczykowi, by wygrać zawody wędkarskie o puchar wójta gminy Kazimierz Biskupi. Wzięło w nich udział blisko 20 zawodników z kazimierskiego Koła Wędkarskiego nr 46. To tradycyjne zawody towarzyskie, które rozgrywamy zawsze w lipcu – mówi prezes koła Edward Krzywdziński.
Więcej
 
Konin: wakacje z kulturą
sobota, 19 lipca 2014 10:53

Wakacje z kamerą TV Wielkopolska! Tym razem, jak w każdy piątek, proponujemy odwiedzić Konin. Kulturalne występy udowadniają, że wakacje w mieście nie muszą być nudne. Na scenie przy fontannie przed Konińskim Domem Kultury wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Konin oraz seniorski zespół Fantazja.

 
Rychwał: lato na boisku
piątek, 18 lipca 2014 16:09

Grają w piłkę, korzystają z siłowni i wyjeżdżają na basen – mowa o najmłodszych mieszkańcach gminy Rychwał, którzy biorą udział w półkoloniach. Akcję po raz trzeci organizuje samorząd Rychwała. Wszystko po to, by dzieci, które zostają latem w mieście miały szansę aktywnie i ciekawie spędzić czas.

Więcej
 
Turek: Przytań w remoncie
piątek, 18 lipca 2014 12:43

Stowarzyszenie Przystań zmienia siedzibę. W budynku trwają remonty, obiekt będzie ocieplony, powstanie scena, sale do prowadzenia zajęć.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 15