Pleszew
Dobrzyca: oddali hołd Stanisławowi Mikołajczykowi
środa, 09 grudnia 2015 12:33

Od ponad dwudziestu lat w rocznicę śmierci Stanisława Mikołajczyka w Dobrzycy obchodzone są Zaduszki Mikołajczykowskie. Dzięki temu, pamięć o przywódcy Polskiego Stronnictwa Ludowego wciąż jest kultywowana.

Więcej
 
Marszew: Jesienne Targi Rolno - Ogrodnicze
poniedziałek, 12 października 2015 10:40

 Szeroko rozumiana energia odnawialna oraz zagadnienia związane z efektywnym gospodarowaniem energią w gospodarstwie rolnym i domowym - to główny temat organizowanych już po raz czwarty w Marszewie Jesiennych Targów Rolno - Ogrodniczych Agromarsz. 

Więcej
 
Broniszewice: motorower w rowie
poniedziałek, 23 marca 2015 13:43

Jedna osoba trafiła do pleszewskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w wyniku wypadku do którego doszło dziś w Broniszewicach. "Informacja o zderzeniu się osobówki ze skuterem wpłynęła do dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pleszewie około godziny wpół do siódmej. Jak się okazało kierowca osobowego nissana najprawdopodobniej wymusił na skrzyżowaniu pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z przejeżdżającym motorowerem" -relacjonują strażacy. Strażacy zabezpieczyli teren działań wraz z uszkodzonymi pojazdami i usunęli wyciek płynów eksploatacyjnych z rozbitego skutera.

Więcej
 
Dobrzyca: pożar domu
środa, 18 marca 2015 13:16

Wczoraj kilka minut po godzinie strażacy z jednostki w Pleszewie otrzymali informację o pożarze budynku mieszkalnego, do którego doszło w miejscowości Dobrzyca na ulicy Franciszka Wrobińskiego. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Pleszewie ochotnicy z Dobrzycy Sośnicy. pożarem objęte było poddasze budynku mieszkalnego.

Więcej
 
Pleszew: policjanci zatrzymali nieuczciwą córkę
sobota, 10 stycznia 2015 10:39

Policjanci zatrzymali 39-letnią mieszkankę Pleszewa, która odpowie za włamanie i kradzieże. W ciągu dwóch miesięcy z mieszkania swojej matki ukradła wyroby jubilerskie, aparat fotograficzny i pieniądze, powodując łączne straty w wysokości 8 tys. zł. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

Więcej
 
Gołuchów: turystycznie najlepsi
środa, 06 listopada 2013 13:20

Wysoka jakość i bogata oferta wyróżnia turystyczne obiekty, które nagrodzono w Gołuchowie. Rozstrzygnięto VII edycję konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich.

Więcej
 
Czermin: rozśpiewana drużyna
środa, 02 października 2013 06:58


Przy okazji świąt religijnych wykonują pieśni kościelne, a gdy trzeba potrafią i rozgrzać publiczność na strażackim balu czy dożynkach - mowa o zespole sceniczno-wokalnym "Ognista Drużyna". W 2003 roku grupa powstała przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie. W tym roku świętowała swoje 10-lecie.

Więcej
 
Czermin: służą od 85 lat
wtorek, 01 października 2013 09:45


85 lat temu w Czerminie powstała Ochotnicza Straż Pożarna. Dziś jednostka jest bardzo dobrze przygotowana do działań ratowniczych i co najważniejsze, jest w stanie prowadzić je autonomicznie, czyli bez konieczności wsparcia ze strony zawodowych strażaków.

 
Pleszew: kolejny groźny wypadek
piątek, 28 czerwca 2013 21:07

Ponad godzinę trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków zderzenia się mitsubishi z mercedesem.

Więcej
 
Marszew: sto smaków ziemniaków
wtorek, 28 sierpnia 2012 16:01

Wyeliminowanie ziemniaka z diety wydaje się prawie niemożliwe. Zjadamy go pod mnóstwem postaci: jako placki, pyzy, frytki czy chipsy. Coraz bardziej wzrasta jednak poziom spożycia ziemniaków w formie wysokoprzetworzonej.

Więcej
 
Marszew: święto ziemniaka
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 12:48

Jedni nazywają go z niemieckiego kartoflem, w Poznaniu mówi się o nim „pyra”. Ziemniak, od dziesięcioleci obowiązkowy element polskiej diety, obchodził swoje święto. W Marszewie odbyły się XIX krajowe Dni Ziemniaka.
Więcej
 


 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl