Ostrzeszów
Ostrzeszów: inwestycja w człowieka
piątek, 03 lipca 2015 12:29

23 Szkoły podstawowe, 5 gimnazjów, 3 szkoły ponad gimnazjalne i 5 przedszkoli z całego powiatu ostrzeszowskiego przystąpiły do programu doskonalenia nauczycieli. Przez dwa lata w szeregu szkoleń i wykładów uczestniczyło 645 nauczycieli. Nadeszła pora by podsumować efekty projektu.

Więcej
 
Ostrzeszów: dwa pokolenia jeden cel
sobota, 31 stycznia 2015 13:08

"Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia jeden cel" - w ramach autorskiego programu, ostrzeszowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko - Norweskiej w Ostrzeszowie. Rozmawiali z nimi o zagrożeniach obecnej rzeczywistości - o dostępności używek oraz niebezpieczeństwach jakie czyhają w internecie.

Więcej
 
Ostrzeszów: rozdawali gęsi
wtorek, 13 maja 2014 15:17

Promują hodowlę gęsi i potrawy z gęsiny – mowa o Ostrzeszowie, w którym po raz drugi zorganizowano akcję rozdawania piskląt.

Więcej
 
Przedborów: wielkie świniobicie
środa, 27 listopada 2013 13:26

Walory mięsa ze świni złotnickiej i sposoby przyrządzania – poznali uczestnicy „Ostrzeszowskiego Świniobicia”. Warsztaty, to już drugie spotkanie przyjaciół dobrego smaku żywności wysokiej jakości.

Więcej
 
Ostrzeszów zaprasza zwiedzających
sobota, 16 listopada 2013 12:40

By na chwilę oderwać się od codzienności i zobaczyć coś ciekawego, wcale nie trzeba opuszczać Wielkopolski. Choćby na weekend warto wybrać się do Ostrzeszowa. Nie brakuje tam bowiem ani zabytków, ani sztuki, którą podziwiać można na licznych wystawach.

Więcej
 
Mąkoszyce: kochają gęsi
sobota, 16 listopada 2013 12:07

Od 26 lat trwa ich nierozłączna przygoda z gęsią. Dziś na ich fermie spotkać można niemal 7 tysięcy tych, często niedocenianych, ptaków. Państwo Grażyna i Marek Sembereccy z Mąkoszyc koło Ostrzeszowa specjalizują się w hodowli gęsi reprodukcyjnej i rzeźnej. Robią, co tylko mogą, by zachęcić wielkopolan do zjadania gęsiny.

Więcej
 
Doruchów: rolnictwo filarem polskiego eksportu?
poniedziałek, 28 października 2013 13:59

Ponad dwukrotnie wzrósł eksport polskiej żywności na świecie. To dobry sygnał, zwłaszcza dla wielkopolskich rolników, którzy przodują na tle kraju w sektorze rolno-spożywczym. Mimo tego nadal borykają się z wieloma problemami. O ich działalności dyskutowano w Doruchowie w powiecie ostrzeszowskim.

Więcej
 
Pasztety w Ostrzeszowie
wtorek, 17 września 2013 17:05


Każdego roku w Ostrzeszowie odbywa się Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi. Tegoroczny odbył się już po raz ósmy. Można było spróbować gęsi na wszystkie sposoby.

Więcej
 
Ostrzeszów: gwiazda Amaro
poniedziałek, 16 września 2013 14:01

Wojciech Modest Amaro odsłonił swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej w Ostrzeszowie. To jedyny polski kucharz, który ma na swoim koncie najbardziej pożądane w kulinarnym świecie osiągnięcie: gwiazdkę Michelin.

Więcej
 
Ostrzeszów: poniesie konsekwencje
piątek, 08 lutego 2013 09:14

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie ustalili i zatrzymali kierowcę, który prowadzą swoje auto potrącił pieszą i uciekł nie udzielając pokrzywdzonej pomocy. Za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara czterech i pół lat więzienia.

Więcej
 
strzeszów: uprawiał konopie
wtorek, 23 października 2012 07:59

Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy wobec 24-letniego mężczyzny, który zajmował się uprawą narkotyków. Ostrzeszowscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ponad 0,5 kg marihuany, cześć narkotyków była już poporcjonowana i przeznaczona na sprzedaż.

Więcej
 


 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
tel.601 276 780
reklama@tvwielkopolska.pl
tel.660 518 899