Ostrów Wielkopolski
Raszków: wigilijne spotkanie środowisk wiejskich
piątek, 11 grudnia 2015 12:11

1200 osób wzięło udział w zorganizowanej już po raz siodmy Wielkopolskiej Wieczerzy Środowisk Wiejskich. W tym roku spotkanie odbyło się w Raszkowie, a uroczystą kolację podano w miejscowej sali sportowo – widowiskowej.

 
Ostrów Wielkopolski: PSL podsumował 4 laty pracy
środa, 07 października 2015 11:26

PSL podsumowało cztery lata swojej pracy. "Zarówno najmłodszym, jak również osobom znajdującym się w jesieni życia, staramy się stworzyć lepsze warunki życia", podkreślał podczas konferencji poseł Piotr Walkowski.

Więcej
 
Ostrów Wielkopolski: karate w komendzie
wtorek, 21 kwietnia 2015 13:04

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim gościli Pierra Leidinga, przedstawiciela Japan Karate Association Karate Shotokan z Berlina. Gość z Niemiec przeprowadził dwudniowe zajęcia z techniki i taktyki interwencji dla ostrowskich policjantów.

Więcej
 
Ostrów Wlkp.: zlikwidowali dziuplę samochodową
wtorek, 14 kwietnia 2015 11:31

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zlikwidowali dziuplę samochodową. Funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, a w zajmowanych przez nich pomieszczeniach mundurowi znaleźli częściowo rozebrane audi, które zostało skradzione w Niemczech. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, za co może im grozić do 2 lat więzienia.

Więcej
 
Ostrów Wlkp.: pijana skradzionym autem
piątek, 10 kwietnia 2015 14:18

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim 6 kwietnia br. zatrzymali 29-letnią kobietę, która kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze ustalili, że samochód, którym kierowała został wcześniej skradziony w Oleśnicy. Kobieta będzie odpowiadała za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie za jego kradzież.

Więcej
 
Ostrów Wlkp.: nastolatka okradała matkę
piątek, 27 marca 2015 13:36

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich ostrowskiej komendy ustalili 15-letnią dziewczynę, która okradła swoją matkę. Nieletnia wyniosła z mieszkania różnego rodzaju przedmioty wartości ponad 800 złotych. Sprawą nieletniej zajmie się teraz sędzia rodzinny.

Więcej
 
Ostrów Wielkopolski: stop leśnej kradzieży
sobota, 21 marca 2015 16:05

Policjanci z Sieroszewic wraz z funkcjonariuszami ze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Taczanów, w ramach prowadzonej współpracy, kontrolowali leśne dukty i drogi dojazdowe w rejonie kompleksów leśnych. Wspólne patrole miały na celu przede wszystkim zapobieganie kradzieżom drewna, nielegalnej wycince drzew oraz przestrzeganiu przepisów związanych z zakazem wjazdu samochodami do lasów.

Więcej
 
Ostrów Wlkp.: Pił piwo kierując ciężarówką
poniedziałek, 16 marca 2015 16:03

Policjanci ruchu drogowego z ostrowskiej komendy zatrzymali kierowcę ciężarowego MAN-a. Mężczyzna jadąc ciężarówką ulicami Ostrowa Wielkopolskiego „wspomagał” się piwem. Badanie alcosensorem wykazało, że w chwili zatrzymania mężczyzna miał 0,34 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Więcej
 
Ostrów Wlkp.: próbował wyłudzić pieniądze
środa, 04 marca 2015 09:35

Policjanci z Odolanowa zatrzymali młodego mężczyznę, który miał odebrać od kobiety pieniądze przeznaczone dla jej wnuka. Podający się za kolegę jej krewnego okazał się oszustem. Na szczęście kobieta wykazała się rozsądkiem i nie dała wprowadzić się w błąd.

Więcej
 
Ostrów Wlkp.: zatrzymali 26 dowodów
czwartek, 01 stycznia 2015 12:39

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, przeprowadzali w tym tygodniu wzmożone kontrole pojazdów, sprawdzając głównie ich stan techniczny. Działania zorganizowano w związku z sylwestrowo-noworocznymi wyjazdami. Jak się okazuje, nie wszyscy dbają o swoje samochody, czego efektem było zatrzymanie 26 dowodów rejestracyjnych.

Więcej
 
Ostrów Wielkopolski: najpiękniejsze dziewczyny. Miss Wielkopolski 2014
sobota, 31 maja 2014 12:37

Poznanianka Maja Nizio zdobyła tytuł Miss Wielkopolski 2014. 20 – latka będzie reprezentowała województwo w konkursie ogólnopolskim. Miss nastolatek została 18- letnia Szahira Bisiorek z miejscowości Wiry. Wybory odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim.
Więcej
 
Gorzyce Wielkie: ludowcy dla kobiet
wtorek, 11 marca 2014 11:44

Członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, ludzie znani z pierwszych stron lokalnych gazet, zaśpiewali w Gorzycach Wielkich dla wszystkich pań z okolic Ostrowa Wielkopolskiego.

 
Janków Przygodzki: rycerze naszych czasów
piątek, 24 stycznia 2014 15:02

10 tygodni po wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim (powiat ostrowski) strażacy, którzy brali udział w dramatycznej akcji ratunkowe otrzymali specjalistyczne hełmy. Sprzęt o wartości niemal stu tysięcy złotych trafił do 164 druhów. Hełmy wręczył prezes zarządu głównego związku OSP Waldemar Pawlak.

Więcej
 
Janków Przygodzki: wybuch gazociągu
czwartek, 14 listopada 2013 20:16

jankowp2 ofiary śmiertelne, 13 rannych, 10 spalonych budynków mieszkalnych i 2 obiekty gospodarcze - to bilans wybuchu gazociągu w Jankowie Przygodzkim koło Ostrowa Wielkopolskiego. Wśród poszkodowanych jest troje dzieci. 7 osób nadal wymaga opieki medycznej, pozostali opuścili już szpital. Płonie las. Na miejscu pracuje ponad 40 jednostek straży pożarnej. Rannych w szpitalu odwiedził wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Już jutro poszkodowani otrzymają pierwszą pomoc, w wysokości  tys. złotych. Wsparcie zapewnił też lokalny samorząd. Niemal wszystko w najbliższym otoczeniu miejsca wybuchu zostało doszczętnie zniszczone. Zawalone obiekty przeszukiwać będzie specjalna grupa ratowników z Poznania. Do tragedii doszło być może przy budowie kolejnej nitki gazociągu i prawdopodobnie przez błąd koparki. Szczegóły są sprawdzane. Obecnie strażacy mają pod kontrolą pożar, dzięki czemu resztki gazu zostaną wypalone. Dopływ gazu odcięto przy pomocy zaworów zlokalizowanych w promieniu 40 kilometrów od miejsca wybuchu - informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. 

Więcej
 
Ostrów Wielkopolski: piknik chrześcijański
czwartek, 05 września 2013 15:30

Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechali po to, by posłuchać słowa bożego i po prostu spędzić ze sobą czas – mowa o członkach kościoła zielonoświątkowego, którzy spotkali się na pikniku chrześcijańskim.

Więcej
 
Ostrów Wlkp: „zabawa” w malowanie samochodu
środa, 26 czerwca 2013 08:18

Policjanci ostrowskiej „patrolówki” zatrzymali na gorącym uczynku 17-letnią dziewczynę, która wspólnie ze swoimi kolegami pomalowała fluidem fiata 126p. Najwyraźniej nadmierna ilość wolnego czasu nie wszystkim służy, a brak zainteresowań i zajęcia może prowadzić do negatywnych zachowań.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl