Krotoszyn
Krotoszyn: turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 09:01

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym tym razem odbyły się w Krotoszynie. Uczestnicy, podobnie jak w innych miastach, rozwiązywali test wiedzy oraz wykonywali zadania praktyczne. Współorganizatorami turnieju byli policjanci z krotoszyńskiej komendy.

Więcej
 
Salnia: pożar lasu
czwartek, 16 kwietnia 2015 11:13

Pół hektara lasu spłonęło w miejscowości Salnia niedaleko Krotoszyna. Wraz ze wzrostem temperatur, rośnie prawdopodobieństwo przypadkowych pożarów. Czasem niedopałek papierosa lub szklana butelka, mogą przyczynić się do ogromnych strat w przyrodzie.

Więcej
 
Krotoszyn: policyjne kontrole trzeźwości
wtorek, 14 kwietnia 2015 10:02

„Alkohol i narkotyki”- pod takim hasłem policjanci z Krotoszyna wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu we wczesnych godzinach rannych przeprowadzili kontrole stanu trzeźwości kierowców na terenie powiatu krotoszyńskiego. Stróże prawa skontrolowali ponad 1600 kierowców. Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierującym, którzy prowadzili pojazdy po alkoholu. Teraz za swój brak odpowiedzialności poniosą konsekwencje karne. Policjanci apelują o zapamiętanie prostej zasady „Piłeś? nie jedź!”.

Więcej
 
Krotoszyn: kradli w sklepach, usłyszeli zarzuty
czwartek, 19 marca 2015 10:27

Krotoszyńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku grupę sprawców kradzieży z Kalisza kradnącą w marketach. Tylko w dniu zatrzymania mężczyźni okradli przynajmniej 3 sklepy. W samochodzie zatrzymanych mundurowi ujawnili kradzione towary.

Więcej
 
Krotoszyn: ekolekcja w przedszkolu
sobota, 30 listopada 2013 11:53


Mądrą, kolorową i uroczą lekcję ekologii zorganizowały w ramach konkursu Telewizji Wielkopolskiej dzieci z przedszkola niepublicznego „U Zuzi” w Krotoszynie. Specjalnie na nasz konkurs, maluchy przygotowały ekoprzedstawienie. Były dobre wróżki i skrzaty, leśne zwierzątka i pouczający morał.
Więcej
 
Krotoszyn: pamięć o bombardowaniu
sobota, 14 września 2013 13:44

Powstaje pełna lista osób, które zginęły podczas bombardowania dworca w Kole. Dramat rozegrał się 2 września 1939 roku. W przyszłym roku ma stanąć pomnik upamiętniający to wydarzenie. Tam umieszczone zostaną nazwiska ludzi tragicznie zmarłych mieszkańców m.in. Koła i Krotoszyna.

Więcej
 
Krotoszyn: włamywacze w rękach policjantów
środa, 03 lipca 2013 09:58


Krotoszyńscy kryminalni zatrzymali dwóch braci, bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyźni są podejrzani o włamanie do piwnicy. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej
 
Krotoszyn: zatrzymani sutenerzy
poniedziałek, 15 kwietnia 2013 08:26

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kaliskiego podejrzanych o czerpanie korzyści finansowych z prostytucji. Obaj trafili do aresztu na trzy miesiące. Sprawcom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej
 
Krotoszyn: tragiczny wypadek
poniedziałek, 03 grudnia 2012 12:29

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na drodze powiatowej w Nowym Folwarku w gminie Krotoszyn. Kierujący  renaultem przejechał leżącego na jezdni mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń 38-letni mieszkaniec gminy Krotoszyn zmarł.

Więcej
 


 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl