Opatówek - Koncert Mikołajkowy "Smyki-smykom"
wtorek, 06 grudnia 2016 00:09

„Smyki smykom” - pod takim hasłem w niedzielę, 11 grudnia, o 15.00 w Opatówku odbędzie się Koncert Mikołajkowy, organizowany przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich, Urząd Gminy Opatówek i Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. W Gminnym Ośrodku Kultury wystąpią najzdolniejsi uczniowie szkół muzycznych z Kalisza, Ostrowa i Turku.

Mikołajkowy koncert rozpocznie Orkiestra Dziecięca „Archetti ” z I stopnia Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Piętnastoosobowy zespół dyrygowany przez Andrzeja Henryka Bączyka zagra kompozycje m.in. Johanna Nepomuka Hummela, Żanety Metallidi, Miłosza Magina i Doroty Obijalskiej.
Mikołajkową niespodziankę repertuarową dla małych melomanów szykuje Kwartet Perkusyjny, który tworzą Miłosz i Nikodem Wielebscy, Agata Radziszewska i Zofia Gierz. To formacja prowadzona przez muzyka Filharmonii Kaliskiej - Bartosza Bindla.
W niedzielne popołudnie w Opatówku zaprezentuje się również Kwartet Saksofonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku, w wykonaniu którego usłyszymy „Moon River” Henry’ego Manciniego, „Autumn Leaves” Josepha Kosmy i „White Christmas” Irvinga Berlina.
Kilka świątecznych utworów, a także kompozycje Haendla, Bacha, Webera i Dworzaka, zagra Muzyczna Akademia Smyka z Kalisza - 24 dzieci, w wieku od 3 do 13 lat, której coraz bardziej popularną w Polsce metodą Suzuki uczy skrzypek z Filharmonii Kaliskiej - Paweł Kulczycki.
Koncert Mikołajkowy „Smyki smykom” poprowadzą uczniowie gimnazjum w Opatówku.
Wstęp wolny.

  

KOMENTUJ NA NASZYM Facebooku

telewizja sławomir papiera wielkopolska

.................................................................................................................... 

Reklama / produkcja filmowa / współpraca
reklama@tvwielkopolska


OLGA SZYMKOWIAK - Marketing Maneger

 olga.p@tvwielkopolska.pl

 

STRONA GŁÓWNA >>> www.tvwielkopolska.pl

Pozostałe informacje w tej kategorii

 
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl